nahrávám...

Moskva, Zlatý kruh - Sergiev Posad a pohádkový Tatarstán

Navigace:
Fotogragie Rusko Moskva ED
Fotogragie Rusko Moskva 1
Fotogragie Rusko Kazan 01
Fotogragie Rusko Bolgar
Fotogragie Moskva (9)
Fotogragie Moskva (8)
Fotogragie Moskva (7)
Fotogragie Moskva (6)
Fotogragie Moskva (5)
Fotogragie Moskva (4)
Fotogragie Moskva (14)
Fotogragie Moskva (16)
Fotogragie Kazaň (8)
Fotogragie Kazaň (7)
Fotogragie Kazaň (5)
Fotogragie Kazaň (3)
Fotogragie Yoskar Ola (6)
Fotogragie Kazaň (2)
Fotogragie Rusko Moskva ED Fotogragie Rusko Moskva 1 Fotogragie Rusko Kazan 01 Fotogragie Rusko Bolgar Fotogragie Moskva (9) Fotogragie Moskva (8) Fotogragie Moskva (7) Fotogragie Moskva (6) Fotogragie Moskva (5) Fotogragie Moskva (4) Fotogragie Moskva (14) Fotogragie Moskva (16) Fotogragie Kazaň (8) Fotogragie Kazaň (7) Fotogragie Kazaň (5) Fotogragie Kazaň (3) Fotogragie Yoskar Ola (6) Fotogragie Kazaň (2)
Číslo zájezdu 543710
Doprava Letecky - RuskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Rusko
Oblasti Město Moskva , Oblast Bajkal , Město Kazaň
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 08.07.2020
Cena od
29 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Tento netradiční zájezd Vás seznámí s nádhernými památkami Moskvy, Sergieva Posadu a Tatarstánu, kde budete moci obdivovat jak staré pravoslavné chrámy, tak zářící mešity i netradiční architekturu.

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna do 15 000 Kč
 • letenka Praha – Moskva a Kazaň – Praha
 • noční vlak (4lůžková kupé) Moskva – Kazaň
 • 6x nocleh v hotelu (2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím)
 • 6x snídaně
 • doprava na výlety
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupy

Program zájezdu

Přílet do Moskvy , transfer na hotel, ubytování.
Začátek prohlídky MOSKVY . Navštívíte KREML – nejkrásnější pevnost na světě, ohromné zdi a věže jsou i uměleckým dílem. Uvnitř se schovávají bohatě zdobené paláce, kde se po staletí psala historie. A také mnoho nádherných chrámů, např. chrám Zvěstování Panně Marii, Archandělský chrám, Uspenský (korunovační) chrám, kostel Dvanácti apoštolů aj. Symbolem Moskvy je RUDÉ NÁMĚSTÍ s chrámem Vasila Blaženého, Historickým muzeem i jedinečným nákupním centrem GUM, a na okraji ležícím Kazaňským chrámem.
Druhá část prohlídky MOSKVY – přepychový klášter novicek NOVODĚVIČÍ KLÁŠTER (UNESCO) je světově proslulým kulturně-historickým klenotem. Pozoruhodný je i hřbitov s náhrobky významných umělců a politiků. Jízda metrem je také obrovským zážitkem, protože na designu a výzdobě jednotlivých stanic se podíleli přední architekti Ruska. Dále navštívíme pozoruhodnou novostavbu chrám Krista Spasitele i další chrámy jako např. chrám Utěšení všech smutků, chrám Svatého Nikolaje, chrám Svatého Klementa.
Výlet do nejvýznamnějšího města ZLATÉHO KRUHU, do „duše pravoslaví“ SERGIEV POSADU. Město také bývá nazýváno „Římem Ruska“, protože zdejší úchvatný Trojicko-sergievský klášter hraje ve zdejší církvi významnou roli už od 14. století. Najdete zde nádherné kostely, např. chrám Zesnutí Bohorodičky, kostel sv. Jana Křtitele, chrám sv. Tojice aj. Odpoledne odjezd zpět do Moskvy a přejezd nočním vlakem po prvním úseku Transsbibiřské magistrály do Kazaně.
Prohlídka metropole Tatarstánu KAZANĚ (UNESCO), která je nazývána „perlou na Volze“. Město s tisíciletou historií je fascinujícím centrem islámu v Rusku, působivě spojuje to nejlepší z Východu i Západu. Navštívíte bělokamenný Kreml s nádhernými mešitami a chrámy (mešita Kul Šarif, chrám Zvěstování aj.), chrám sv. Petra a Pavla, živou Baumanovu ulici aj.
Výlet na sever od Kazaně do města YOSHKAR OLA, které je jedním z nejzajímavějších míst v Tatarstánu pro svoji „pohádkovou“ architekturu, která je ruskou verzí zámku Neuschwanstein. Kulturní dědictví zde odráží různá období historie města.
Výlet BOLGAR NA VOLZE: BOLGAR je starobylé opevněné město Volžských Bulharů s unikátním souborem staveb (UNESCO) na soutoku veletoků Volhy a Kamy. Dominantou je zářící Bílá mešita, kde orientální barvy a architektura navozují atmosféru jako z pohádek Tisíce a jedné noci.
Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

červenec 2020

       
8.7.2020 8 / 6 Praha 29 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.