nahrávám...

Mystická Indie - posvátná cesta z Jaipuru do Váránasí

Navigace:
Fotogragie mešita Jami Masjid - Staré Dillí
Fotogragie loďky na Ganze ve Váránasí
Fotogragie jízda na slonech v Amberu
Fotogragie Indie_woman_IMG_0080.JPG
Fotogragie Indie_snakes_dreamstime_xl_27595014
Fotogragie Indie_RanthamboreII_dreamstime_xl_32150826
Fotogragie Indie_man_IMG_0192.JPG
Fotogragie Indie_elephants_Jaipur_IMG_0165.JPG
Fotogragie chrámy v Khajurahu
Fotogragie gháty ve Váránasí
Fotogragie Fatéhpur Síkrí
Fotogragie Fatéhpur Síkrí
Fotogragie DSCN4813.JPG
Fotogragie DSCN4665.JPG
Fotogragie Červená pevnost v Dillí
Fotogragie brány Fatéhpur Síkrí
Fotogragie Brána Indie v noci (Dillí)
Fotogragie chrám lásky Taj Mahal
Fotogragie mešita Jami Masjid - Staré Dillí Fotogragie loďky na Ganze ve Váránasí Fotogragie jízda na slonech v Amberu Fotogragie Indie_woman_IMG_0080.JPG Fotogragie Indie_snakes_dreamstime_xl_27595014 Fotogragie Indie_RanthamboreII_dreamstime_xl_32150826 Fotogragie Indie_man_IMG_0192.JPG Fotogragie Indie_elephants_Jaipur_IMG_0165.JPG Fotogragie chrámy v Khajurahu Fotogragie gháty ve Váránasí Fotogragie Fatéhpur Síkrí Fotogragie Fatéhpur Síkrí Fotogragie DSCN4813.JPG Fotogragie DSCN4665.JPG Fotogragie Červená pevnost v Dillí Fotogragie brány Fatéhpur Síkrí Fotogragie Brána Indie v noci (Dillí) Fotogragie chrám lásky Taj Mahal
Číslo zájezdu 501626
Doprava Letecky - IndieLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Indie
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 08.03.2019
poslední 12.10.2019
Cena od
47 500 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Zájezd Mystická Indie vás zavede na nejtypičtější a nejznámější místa v Indii, která chce každý navštívit při své první cestě do Indie. Nabízíme vám poznání tzv. Kulturního trojúhelníku, ale zároveň prozkoumáte i místa, která nejsou běžně známá a nejsou součástí klasických okruhů po Indii. Mluvíme o národních parcích Keoladeo a Ranthambore, které vás okouzlí svou bohatou faunou a flórou. Tady máte opravdu velkou šanci zahlédnout tygra. Mystičnost Indie nás bude doprovázet po celé naší cestě. Projedeme se nejtypičtějším indickým dopravním prostředkem - vlakem a nebo také rikšou. Plavba po řece Ganze ve Váránasí ve vás vzbudí hluboké dojmy a pocity, možná vás místní atmosféra tak zasáhne, že vám i slza ukápne, stejně jako nám. A právě v té chvílí se do Indie zamilujete! Provází Lukáš Lang.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha-Dillí, Váránásí-Praha a vnitrostátní letenka Khajuraho-Váránasí vč. let. tax a poplatků cca 18 000 Kč, doprava dle programu (vlaky, autobusy, lodě, jeep, rikša), taneční představení, projížďka na slonech, 10x ubytování v hotelu, 10x snídaně, 1x oběd, 1x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • ostatní strava, vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, indické vízum 2 100 Kč, 7x večeře v Indii 2 100 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 660 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč

Program zájezdu

odlet z Prahy do DILLÍ, hlavního města Indie s pevnostmi, koloniálními paláci, ale i mrakodrapy, kde nás uchvátí místní zmatek a zběsilá jízda rikš, mopedů, automobilů v kombinaci s procházejícími se kravami uprostřed hlavních silnic. Navštívíme STARÉ i NOVÉ DILLÍ. Nenecháme si ujít návštěvu obrovské ČERVENÉ PEVNOSTI s ornamentálními zdobnými prvky z období vlády Velkých Mughalů a prohlídku největší indické mešity JAMI MASJID (PÁTEČNÍ MEŠITA), která pojme až 25 000 věřících. Budeme se procházet uličkami starých bazarů a poprvé se necháme omámit vůní koření linoucí se z místních jídelen. Prosperující stránka Indie na nás dýchne z obchodního centra Dillí, kterým je CONNAUGHT PLACE. V Novém Dillí vás okouzlí největší stavba koloniálního období, kterou je lososově zbarvený PREZIDENTSKÝ PALÁC a kruhová BUDOVA PARLAMENTU. Odsud přejdeme po Královské cestě RAJPATH lemované fontánami přímo k BRÁNĚ INDIE, jež byla postavena na počet 90 000 vojáků, kteří padli ve jménu britského impéria během 1. sv. války. Milovníci indické kultury a dějin mohou navštívit NÁRODNÍ MUZEUM s bohatou sbírkou předmětů mughalských panovníků, kamenných a bronzových soch Buddhy, nebo MUZEUM INDIRY GÁNDHÍOVÉ, kde došlo k atentátu na tuto významnou indickou političku. Odjezd vlakem do "růžového města" JAIPURU s lososově zbarvenými paláci z 18. a 19. st., které je hlavním městem státu RAJASTHAN. Příjezd v noci a přejezd do hotelu.
ráno se kolem JEZERA MAN SAGAR, kterému vévodí palác JAL MAHAL, přesuneme do vesnice AMBER, odkud se necháme na slonech vyvézt na ÁMBERSKOU PEVNOST na kopci, která dříve patřila Kučvahasům, a kde uvidíte úchvatný ámberský palác s dlouhou zdí a největším dělem v Asii. Pak se přesuneme zpět do Jaipuru, kde si prohlédneme nejvýznamnější palác HAWA MAHAL s observatoří JANTAR MANTAR, které leží v samém srdci Růžového města. Budeme mít možnost si palác HAWA MAHAL vyfotit i při západu slunce, kdy září růžovými a oranžovými odstíny. Nebude žádnou zvláštností, že ve městě uvidíte nejen krávy, ale také krásně pomalované slony, které se procházejí ulicemi a se kterými se budete moci vyfotit. V centru města si prohlédneme i CITY PALACE s krásnými zahradami, nádvořími a zaklínači hadů.
brzy ráno odjezd vlakem do NÁRODNÍHO PARKU RANTHAMBORE, který je domovem velkých kočkovitých šelem v čele s tygrem. Nastoupíme do jeepu a budeme projíždět krajinou jezer s krokodýly a rádžpútskými paláci. Dnešní noc strávíme přímo u národního parku.
vlakem přejedeme do opevněného města BHARATPUR, v jehož těsné blízkosti leží ptačí rezervace NÁRODNÍHO PARKU KEOLADEO. V národním parku budeme mít šanci dostat se co nejblíže např. k antilopám, šakalům či exotickému ptactvu. Při cestě zpět do Ágry nelze zapomenout na návštěvu města FATÉHPUR SÍKRÍ s Královským palácovým komplexem, v němž se prolínají hinduistické a muslimské tradice. Palác nechal vystavět mughalský císař Akbar, který tu žil se svým královským harémem čítajícím až 5 000 žen, jež tu měly vybudované své Paláce žen. Večer příjezd do Ágry.
nacházíme se v ÁGŘE, ve městě lásky a v hlavním městě Indie v době vlády Velkých Mughalů. Skutečnou perlou tohoto dne bude prozkoumání nejkrásnější stavby světa, chrámu lásky TAJ MAHALU v časných ranních hodinách, abychom si ho vychutnali s co nejmenším počtem návštěvníků. Obrovský komplex stojí na břehu řeky Jamuny a je obklopen parky a zahradami. S životem Velkých Mughalů se nejlépe seznámíme v PEVNOSTI s monumentální citadelou a hradbami z červeného pískovce. V pevnosti si prohlédneme řadu královských pavilonů, Síň veřejného slyšení Diwan-i-Am nebo Jahangirův palác.
odjezd ranním vlakem do JHANSI a následně krátký přejezd do tajemného městečka ORCHHA, sídla dynastie Bundélů, které je středověkým městem v indickém státě MADHYA PRADESH. Na první pohled opuštěné město zde však ukrývá skutečný poklad, palác JAHANGIR MAHAL s vysutými balkóny, nesčetnými okýnky a vikýři. Odpoledne přejezd autobusem do starověkého města KHAJURAHO na nocleh.
celodenní prohlídka hinduistického komplexu chrámů z 10. a 12. st. s erotickými prvky v KHAJURAHU. Pěšky prozkoumáme ty nejnápadnější chrámy, které mění během dne odstíny barev podle pohybů slunce. Večer nás čeká představení indických klasických i lidových tanců, poznáte několik tanců typických pro jednotlivé indické státy.
ráno nás čeká krátký přejezd k VODOPÁDŮM PÁNDUOVCŮ s výhledem na jezero. Odtud se přemístíme na letiště a odletíme do posvátného města VÁRÁNASÍ s typickými stupňovitými schodišti, tzv. gháty na břehu svaté řeky Gangy. Projížďka rikšou středem města k jednomu z ghátů, kde si přestoupíme do lodičky. Následuje plavba po řece Ganze s šálkem čaje masala, při které doplujeme až k místu, kam přichází věřící dožít své poslední dny. Toto místo je všudypřítomným vědomím smrti a buďte si jistí, že zde prožijete jeden z nejsilnějších zážitků v životě.
ve velmi časných ranních hodinách odchod k řece. Opět poplujeme po Ganze, avšak tentokrát bude zážitek a pohled na Váránasí úplně odlišný. Při východu slunce budete pozorovat místní, kteří se přichází do řeky omýt nebo si na ghátech zacvičit ranní jógu či se pomodlit. Poté se budeme procházet spletí křivolakých uliček Starého města. Téměř na každém kroku zde potkáme svatyně, poutníky a stánky s obětinami užívaných při rituálech. Odpoledne se podíváme do SÁRNÁTHU, které je významným buddhistickým poutním místem. Archeologickému nalezišti vévodí obří stúpa DHAMÉKH (33,5 m), která stojí na místě, kde údajně prvně kázal Buddha. Jen malý kousek od stúpy stojí tibetský chrám s krásnou sbírkou buddhistické malby na hedvábí, a v docházkové vzdálenosti si můžeme rovněž prohlédnout čínských chrám, barmský chrám nebo japonský chrám. Poté návrat zpět do Váránasí a odlet zpět do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

březen 2019

       
8.3.2019 12 / 11 Praha 47 500 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
         

říjen 2019

       
12.10.2019 12 / 11 Praha 47 500 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.