nahrávám...

NÁVRAT DO NORSKA - vhodné i pro děti

Navigace:
Fotogragie 111
Fotogragie 113
Fotogragie -5-27
Fotogragie briksdalsbreen
Fotogragie geirangerfjord-zapsany-v-unesco-2
Fotogragie narodni-parky-2
Fotogragie na-stezce-plne-vodopadu-fossestien-je-mokro-i-veselo
Fotogragie 111 Fotogragie 113 Fotogragie -5-27 Fotogragie briksdalsbreen Fotogragie geirangerfjord-zapsany-v-unesco-2 Fotogragie narodni-parky-2 Fotogragie na-stezce-plne-vodopadu-fossestien-je-mokro-i-veselo
Číslo zájezdu 514693
Doprava Letecky - NorskoLetecky
Lokalita
Norsko
Ubytování Chata
Strava Večeře
Termínů
první 05.07.2019
Cena od
24 500 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Téměř 20 let se programy zájezdů s turistikou Vodopády a ledovce Norska a Zlatá cesta severu rozvíjejí tak, aby uspokojovaly klienty těšící se do Norska na panensky krásnou přírodu, a zároveň, aby byly finančně přijatelné. To stále umožňuje ubytování v jednoduchých kempových chatkách po 3 - 4 osobách (příplatek na ubytování po 2 osobách je u tohoto termínu rovněž možný).  Tentokrát se vydáme ve stopách výše zmiňovaných zájezdů, např. do krásných kempů Tvinde, Hov nebo Strynsvatn. Z přírodních cílů přidáme výstupy na vyhlídky nad fjordy i k ledovcovým splazům, stejně tak jako toulání v romantických zákoutích u říčních vodopádů nebo jezer.  Celkově je turistická náročnost zájezdu tzv. fialová botička – střídání lehčích a obtížnějších túr (do 3 hodin), nebo několikahodinové túry. Tento turistický letecký zájezd do Norska se uskuteční v menší skupině do 30 osob, dvěma mikrobusy.  Chcete-li se vydat na zájezd do Norska letecky, namísto autobusem, nebo už jste třeba někdy v Norsku byli, bude se vám jistě líbit právě tato novinka. Vyrazit můžete třeba s celou rodinou. Program jsme uzpůsobili tak, aby zájezd mohli absolvovat i rodiče s dětmi cca od 8 let, nebo senioři, kteří jsou stále v dobré fyzické kondici. Naplánované trasy totiž umožní nevázat se zcela na průvodce, který může s nejzdatnějšími účastníky dosáhnout některého okolního vrcholu, zatímco ostatní využijí vymezený čas pro výšlap dle vlastních sil. SPECIÁLNÍ SLEVA PRO DĚTI 8 - 16 LET: 3 000 Kč (pouze 7 dětí se slevou, neplatí časová sleva, pouze věrnostní)

Cena zahrnuje

 • 9x ubytování v chatkách TURIST pro 4 osoby (2 patrové postele, bez soc. příslušenství)
 • 6x polotovar na přípravu vlastní večeře
 • vnitrostátní trajekty
 • dopravu mikrobusem
 • letenku Praha – Oslo a zpět vč. letištních tax
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • lanovka ve Strynu cca 500 NOK a další výše neuvedené služby
 • vstupné v Oslu cca 100 NOK

Slevy

 • sleva pro děti 8 - 16 let, lze sčítat pouze s věrnostní slevou - 3000 Kč
 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Program zájezdu

 Odlet z Prahy do Osla večer. Přesun mikrobusem s noční zastávkou ve sportovním areálu Holmenkollen (světlo je v době zájezdu dlouho do noci) na ubytování v kempu pod kopcem. 
 Ráno se vydáme na poloostrov muzeí Bygdřy s výhledem na panorama centra Osla. Možnost návštěvy jednoho z muzeí: polární loď Fram nebo muzeum etnografa Thora Heyrdahla s vorem Kon-Tiki. Před polednem odjezd do vnitrozemí Norska. Údolím Hallingdalen a městečkem Gol směřujeme ke fjordům. Zastavíme u starodávného kostela v Borgundu, kde se též v případě dostatku času krátce projdeme v přírodní scenerii nad řekou. Nejdelší přesun první poloviny zájezdu ukončíme cestou 26 km dlouhým tunelem a podél ramen fjordů Aurlandsfjorden a Naerřyfjorden (UNESCO). Pozdě večer dojedeme na ubytování v kempu Tvinde pod stejnojmenným vodopádem.
 Dopoledne si v případě pěkného počasí vyšlápneme v ledovcem ohlazeném pohoří Vikafjellet, kde se nám otevřou nádherné výhledy do světa norských hor. Poté se trajektem přeplavíme přes nejdelší skandinávský fjord Sognefjorden. Z malebné vesničky Balestrand se vydáme vzhůru směrem k vrcholu Raudmelen (972 m n. m.). Čím výš vystoupáme, tím budou výhledy na fjord pod námi atraktivnější. Navečer přejedeme na ubytování v kempu Hřv uprostřed idylické přírodní scenerie (2 noci).
 Tento den je volným dnem v krásné přírodě. Můžeme jen tak lenošit v krásném kempu, lehce se projít po okolí nebo podniknout několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénu stezkou Fossestien („Stezka vodopádů“) kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula.
 Oblastí divokých řek, jezer, fjordů a dalších krásných scenerií dojedeme na dosah národního parku Jostedalsbreen. Za dobrého počasí spatříme některý ze stále ubývajících ledovcových splazů největšího zalednění pevninské Evropy. Na tři další noci se pak ubytujeme v dalším pěkném kempu za městem Stryn u ledovcového jezera Strynsvatnet. 6. a 7. den: Okolí Strynu by se dalo nazvat Mekkou turistických možností. K výhledům na ledovce se dá vystoupat mj. i z místa pobytu. Krásné je například okolí „tyrkysového“ jezera Loenvatnet. Doporučujeme též výjezd supermoderní lanovkou na vrchol Hoven, odkud jsou za dobrého počasí neskutečně pohledy na fjordy a jezera zařezaná v údolích a na sněhová a ledovcová pole v okolních horách.Pozn.: Program 5. až 7. dne uspořádá průvodce, mj. podle počasí, výkonnosti skupiny apod.  8. den: Dnes se na nás těší další fjord a slavná Trolí stezka. Pohled na Geirangerfjord (UNESCO) si užijeme při krátké vycházce na vyhlídku z parkoviště mezi obcemi Hellesylt a Stranda. Po krátké plavbě trajektem přes fjord Eidfjord vyjedeme „jahodovým údolím“ Valldalen až do sedla nad serpentinami Trolí stezky. V oblasti se vydáme na 2-4hodinovou pěší túru (v případě špatné viditelnosti nebo deště přejedeme na turistiku jinam). Údolím Romsdalen dojedeme večer na ubytování v okolí městečka Dombĺs (2 noci). 9. den: Vyjedeme na náhorní plošinu, odkud možná zahlédneme několik dvoutisícových vrcholů (mj. Snřhetta). Následně se vydáme na pár hodin do nitra národního parku Dovrefjell – Sunndalsfjella. Právě tady lze občas při troše štěstí spatřit zdejšího specifického obyvatele, jímž je pižmoň severní. Pokud se nám to nepodaří, budou se nám jistě líbit aspoň krásné potoky, říčky a jezera, zabarvené břidlicové skály či ohromná kamenná pole. 10. den: Dovolená v Norsku skončí asi 6hodinovým přesunem (včetně krátkých zastávek) dlouhým údolím Gudbrandsdalen na letiště Gardermoen severně od Osla. Navečer odlet do Prahy.
 Okolí Strynu by se dalo nazvat Mekkou turistických možností. K výhledům na ledovce se dá vystoupat mj. i z místa pobytu. Krásné je například okolí „tyrkysového“ jezera Loenvatnet. Doporučujeme též výjezd supermoderní lanovkou na vrchol Hoven, odkud jsou za dobrého počasí neskutečně pohledy na fjordy a jezera zařezaná v údolích a na sněhová a ledovcová pole v okolních horách.Pozn.: Program 5. až 7. dne uspořádá průvodce, mj. podle počasí, výkonnosti skupiny apod. 
 Dnes se na nás těší další fjord a slavná Trolí stezka. Pohled na Geirangerfjord (UNESCO) si užijeme při krátké vycházce na vyhlídku z parkoviště mezi obcemi Hellesylt a Stranda. Po krátké plavbě trajektem přes fjord Eidfjord vyjedeme „jahodovým údolím“ Valldalen až do sedla nad serpentinami Trolí stezky. V oblasti se vydáme na 2-4hodinovou pěší túru (v případě špatné viditelnosti nebo deště přejedeme na turistiku jinam). Údolím Romsdalen dojedeme večer na ubytování v okolí městečka Dombĺs (2 noci).
 Vyjedeme na náhorní plošinu, odkud možná zahlédneme několik dvoutisícových vrcholů (mj. Snřhetta). Následně se vydáme na pár hodin do nitra národního parku Dovrefjell – Sunndalsfjella. Právě tady lze občas při troše štěstí spatřit zdejšího specifického obyvatele, jímž je pižmoň severní. Pokud se nám to nepodaří, budou se nám jistě líbit aspoň krásné potoky, říčky a jezera, zabarvené břidlicové skály či ohromná kamenná pole. 10. den: Dovolená v Norsku skončí asi 6hodinovým přesunem (včetně krátkých zastávek) dlouhým údolím Gudbrandsdalen na letiště Gardermoen severně od Osla. Navečer odlet do Prahy.
 Dovolená v Norsku skončí asi 6hodinovým přesunem (včetně krátkých zastávek) dlouhým údolím Gudbrandsdalen na letiště Gardermoen severně od Osla. Navečer odlet do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

červenec 2019

     
5.7.2019 10 / 9 24 500 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.