nahrávám...

OMÁN - Sultánovo arabské Švýcarsko II.

Navigace:
Fotogragie mesita-sultana-quaboose-v-muscatu
Fotogragie dobytci-trh-v-nizwe
Fotogragie i-poust-se-muze-zelenat
Fotogragie klasicky-poustni-dopravni-prostredek
Fotogragie mesicni-krajina-ostrova-masirah
Fotogragie mesita-v-nizwe
Fotogragie muscat
Fotogragie pobrezi-omanskeho-zalivu
Fotogragie poust-sharqiya-sands
Fotogragie stavba-lodi-dhow-v-suru
Fotogragie sur
Fotogragie ulovky-u-shanaah
Fotogragie mesita-sultana-quaboose-v-muscatu Fotogragie dobytci-trh-v-nizwe Fotogragie i-poust-se-muze-zelenat Fotogragie klasicky-poustni-dopravni-prostredek Fotogragie mesicni-krajina-ostrova-masirah Fotogragie mesita-v-nizwe Fotogragie muscat Fotogragie pobrezi-omanskeho-zalivu Fotogragie poust-sharqiya-sands Fotogragie stavba-lodi-dhow-v-suru Fotogragie sur Fotogragie ulovky-u-shanaah
Číslo zájezdu 514695
Doprava Letecky - OmánLetecky
Lokalita
Omán
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 01.11.2019
Cena od
50 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

To nejlepší z arabského světa najdete v Ománu! Nádherné mešity, hrady a hliněné vesničky uprostřed jedinečných horských scenérií, barevnou pouštní krajinu plnou života, oázy, orientální dobytčí trhy, horská wadi a v neposlední řadě liduprázdné nádherné písečné pláže. Sultán Qaboos klade důraz na zachování autentičnosti a tradic Ománu, který tak je protipólem nedaleké opulentní Dubaje. Pojďte objevit Omán, zemi provoněnou kadidlem a  nejbezpečnější a nejčistší zemi na Blízkém východě .

Cena zahrnuje

 • průvodce
 • 6x ubytování ve 3* hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • trajekt na ostrov Masirah
 • transfery a dopravu auty na místě dle programu
 • letenku Praha – Muscat a zpět vč. let tax (s přestupy)
 • 1x ubytování v pouštním stanu s polopenzí
 • vstupné a poplatky dle programu
 • pojištění UNIQA K7C včetně pojištění storna do výše 30 000 Kč (lze doobjednat vyšší limit za příplatek) a pojištění CK proti úpadku CK
 • 6x snídaní

Cena nezahrnuje

 • další neuvedené služby a poplatky
 • víza do Ománu při příletu (20 OMR/os., tj. cca. 1 200 Kč)

Slevy

 • 49460 Kč, Slevněná časově omezená cena: 49460.3 Kč (z původní ceny 50990 Kč sleva 3 %, již jen 8 dnů, platí do 3. 6. 2019, u termínu 98SV.190111)
 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Program zájezdu

Odlet z Prahy do Muscatu s přestupem, transfer na ubytování v hlavním městě Muscat.
Velkolepá mešita sultána Qaboose v hlavním městě Muscatu s obrovským ručně tkaným kobercem a megalomanským lustrem - odpoledne podél pobřeží Ománského zálivu do nejkrásnějšího horského wadi v Ománu, Wadi Shab, kde se můžete osvěžit v průzračně čisté vodě - navečer do přístavu Sur, který je proslulý výrobou typických dřevěných lodí dhow - pro zájemce možnost absolvovat za tmy pozorování hnízdění velkých mořských želv, které kladou vejce v oblasti Ras Al Jinz
 Ráno nahlédneme do přístavu v Suru - dopoledne krátce do Wadi Bani Khalid a poté příjezd do oblasti jedinečné barevné pouště Wahiba Sands (někdy označováno jako Sharqiya Sands) - dobrodružná cesta napříč pouští a nezapomenutelná noc v pouštním kempu pod oblohou plnou hvězd mimo dosah výdobytků moderní civilizace.
Dopoledne návrat do civilizace, ale jen na chvíli - pokračování pouštní krajinou do přístavu Shannah a plavba trajektem na ostrov Masirah, ostrov nádherných pláží a volně žijících velbloudů, kam ještě turismus nedorazil.
 Relax na ostrově Masirah na některé z liduprázdných pláží, okružní jízda kolem ostrova.6. a 7. den: Ranní přesun na pevninu a cesta do dřívějšího ománského hlavního města Nizwy na úpatí nejvyšších ománských hor. Z Nizwy výlety do okolí - jedna z nejkrásnějších horských vesnic v zemi Misfat Al Abriyeen - krásně zrekonstruovaný hrad Bahla - terénními vozy do ománského Grand Canyonu Wadi Ghul8. den: Jedinečná atmosféra obchodování s dobytkem při pátečním trhu v Nizwě - kolem poledne odjezd z Nizwy. Návrat do Muscatu. Podíváme se na tržiště Muttrah Souk a rozloučíme se s Muscatem.9. den: Po přestupu přílet do Prahy.
Ranní přesun na pevninu a cesta do dřívějšího ománského hlavního města Nizwy na úpatí nejvyšších ománských hor. Z Nizwy výlety do okolí - jedna z nejkrásnějších horských vesnic v zemi Misfat Al Abriyeen - krásně zrekonstruovaný hrad Bahla - terénními vozy do ománského Grand Canyonu Wadi Ghul
 Jedinečná atmosféra obchodování s dobytkem při pátečním trhu v Nizwě - kolem poledne odjezd z Nizwy. Návrat do Muscatu. Podíváme se na tržiště Muttrah Souk a rozloučíme se s Muscatem.9. den: Po přestupu přílet do Prahy.
Po přestupu přílet do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

listopad 2019

     
1.11.2019 9 / 8 50 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.