nahrávám...

Peking a Šanghaj (nejen) pro gurmány

Navigace:
Fotogragie Peking – nádvoří Zakázaného města
Fotogragie Bohatá severočínská večeře
Fotogragie Čínská pochoutka
Fotogragie Dlouhá zeď
Fotogragie Chrám Nebes
Fotogragie Knedlíčkárna
Fotogragie Moderní Šanghaj
Fotogragie Most sedmnácti oblouků na jezeře Kunming v Letním paláci, Peking
Fotogragie Na tržišti
Fotogragie Ohromný a nádherný chrám Nebes
Fotogragie Práce s jídelními hůlkami
Fotogragie Prodavač vybízí k ochutnávce knedlíčků
Fotogragie Šanghaj – věž Jinmao
Fotogragie Šanghajské panorama
Fotogragie Večerní Dlouhá zeď
Fotogragie Peking – nádvoří Zakázaného města Fotogragie Bohatá severočínská večeře Fotogragie Čínská pochoutka Fotogragie Dlouhá zeď Fotogragie Chrám Nebes Fotogragie Knedlíčkárna Fotogragie Moderní Šanghaj Fotogragie Most sedmnácti oblouků na jezeře Kunming v Letním paláci, Peking Fotogragie Na tržišti Fotogragie Ohromný a nádherný chrám Nebes Fotogragie Práce s jídelními hůlkami Fotogragie Prodavač vybízí k ochutnávce knedlíčků Fotogragie Šanghaj – věž Jinmao Fotogragie Šanghajské panorama Fotogragie Večerní Dlouhá zeď
Číslo zájezdu 529883
Doprava Letecky - ČínaLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Čína
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 14.04.2020
poslední 12.10.2020
Cena od
44 800 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Víte, jak se připravuje pekingská kachna a jak chutná "starobylé" maso? Zažijte a ochutnejte to nejlepší a nejzajímavější, co nabízí dvě nejznámější čínská města. Na jedné straně poznáte Peking s tisíciletou historií, který byl sídlem několika dynastií, kde na vás z nepřeberného množství nádherných památek dýchne čínská hrdá minulost. Na druhé straně vás očekává kosmopolitní Šanghaj, výkladní skříň moderní Číny plná současné architektury, jež si nezadá s velkoměsty světovými. Obě města jsou navíc vyhlášená svou typickou kuchyní, ze které se v krátkém čase budeme snažit vybrat to nejlepší a nejrozmanitější. Vrcholem každodenního programu bude večeře ve stylové restauraci, kde ochutnáme rozličné typicky čínské lahůdky. Neopomeneme žádnou příležitost dopřát si vynikající pouliční specialitky – tradiční pekingské skládané placky jianbing  (ťien-ping), různá masíčka a sladké ovoce na špejlích nebo knedlíčky guotie (kuo-tchie) "přilepené na hrnec". Můžeme si též koupit do ruky pečený batát nebo zjistit, že tzv. "smradlavé" chou doufu  (čchou tou-fu) chutná nesrovnatelně lépe než voní.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Stravování

polopenze

Cena zahrnuje

 • český čínsky hovořící průvodce China Tours
 • vstupy do památkových objektů dle programu
 • 5x stylová večeře ve vybraných restauracích a 1x lidová večeře (tržiště)
 • 5x hotel *** se snídaní
 • mikrobus / metro
 • 1x rychlovlak 2. třídy Peking–Šanghaj
 • letenka Praha–Peking / Šanghaj–Praha (vč. všech poplatků)

Cena nezahrnuje

 • čínské vízum – 3300 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 3620 Kč

Program zájezdu

Praha – Peking : procházka starými pekingskými uličkami ; večer první vrcholný kulinářský zážitek – místní specialita pekingská kachna v některé vyhlášené specializované restauraci , tzv. "kachňárně"; procházka centrem starého Pekingu okolo Předního a Zadního jezera.
Peking : prohlídka tzv. Zakázaného města – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě, který byl po 500 let utajen zrakům obyčejných smrtelníků; procházka po největším náměstí na světě – náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men), pohled na Zakázané město z ptačí perspektivy z tzv. Uhelného vršku ; procházka po moderní obchodní třídě Wangfujing (Wang-fu-ťing) a procházka po tržišti s roztodivnými exotickými specialitami.
Peking : výlet na Dlouhou zeď , jednu z největších staveb lidstva nazývanou také Velká čínská zeď – procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; cestou zastávka u olympijských sportovišt – Ptačí hnízdo a Vodní kostka ; večer ochutnávka nejznámějších severočínských jídel v jejich skutečné podobě – kuřecí kostky ochránce paláce, masové nudličky na způsob hlavního města, starobylé vepřové maso, dušený bůček v červené omáčce a jiné delikatesy.
Peking : chrám Nebes – místo, kam se chodívali „synové nebes“ modlit za dobrou úrodu; prohlídka areálu Letního paláce – letní sídlo čínských císařů na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) v podhůří Západních hor, nesčetné zahrady a pavilony, možnost krátké projížďky lodí po jezeře (v závislosti na počasí); večer velmi exotická západočínská ujgurská kuchyně – hovězí a jehněčí kebaby , chlebové placky nang (nan), skvělé ručně dělané nudle.
Peking – Šanghaj : asi 5hod. přejezd rychlovlakem z Pekingu do Šanghaje (nově vybudovaná rychlodráha – 300 km/h); nábřeží Bund – centrum života smetánky 20. a 30. let 20. stol.; večeře ve stylu darů moře (ryby, krevety a další mořské a sladkovodní zajímavosti); večerní obchodní třída Nanking – výkladní skříň moderní Šanghaje s nejluxusnějšími značkami.
Šanghaj – Praha: mizející staré čínské město okolo tradiční mandarínské zahrady Yuyuan (Jü-jüan) s pouličními jídelními stánky; prohlídka supermoderní čtvrti Pudong (Pchu-tung) – vyhlídka ze 632 m vysoké Šanghajské věže (2. nejvyšší budova světa), projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (tzv. Maglev – 431 km/h); typická východočínská kuchyně s lehkými omáčkami, zeleninou, sladkými i slanými plněnými knedlíčky a ovocem; večer transfer na letiště a odlet, přílet domů 8. den.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

duben 2020

       
14.4.2020 8 / 7 Praha 44 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
         

srpen 2020

       
4.8.2020 8 / 7 Praha 44 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
         

říjen 2020

       
12.10.2020 8 / 7 Praha 44 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.