nahrávám...

Pohodový týden - Madeira - alpské a exotické scenérie

Navigace:
Fotogragie Portugalsko_Madeira_13.JPG
Fotogragie Portugalsko_Madeira_12.JPG
Fotogragie Portugalsko_Madeira_11.JPG
Fotogragie Portugalsko - ostrov Madeira
Fotogragie Madeira - túra an Pico Ruivo
Fotogragie Madeira - treking - sestup z Pico Areiro
Fotogragie Madeira - Porto Moniz
Fotogragie Madeira - pohled z PONTA DE SAO LOURENCO
Fotogragie Madeira - Pico Ruivo
Fotogragie Madeira - Pico Ruivo
Fotogragie Madeira - Encumeada
Fotogragie Madeira - Encumeada
Fotogragie Madeira - Cabo Girao
Fotogragie Madeira - Botanická zahrada Funchal
Fotogragie Madeira
Fotogragie Madeira
Fotogragie Botanická zahrada Funchal
Fotogragie Madeira - Cabo Girao
Fotogragie Portugalsko_Madeira_13.JPG Fotogragie Portugalsko_Madeira_12.JPG Fotogragie Portugalsko_Madeira_11.JPG Fotogragie Portugalsko - ostrov Madeira Fotogragie Madeira - túra an Pico Ruivo Fotogragie Madeira - treking - sestup z Pico Areiro Fotogragie Madeira - Porto Moniz
Fotogragie Madeira - pohled z PONTA DE SAO LOURENCO Fotogragie Madeira - Pico Ruivo Fotogragie Madeira - Pico Ruivo Fotogragie Madeira - Encumeada Fotogragie Madeira - Encumeada Fotogragie Madeira - Cabo Girao Fotogragie Madeira - Botanická zahrada Funchal Fotogragie Madeira Fotogragie Madeira Fotogragie Botanická zahrada Funchal Fotogragie Madeira - Cabo Girao
Číslo zájezdu 501565
Doprava Letecky - PortugalskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Portugalsko
Oblasti Oblast Madeira
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 27.06.2019
poslední 02.09.2019
Cena od
29 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Tisíce kilometrů od pevniny hluboko v Atlantském oceánu povstal před miliony let z hlubin moře ostrov věčného jara. Divoce rozeklaná skaliska olizována dávno vyhaslými proudy lávy cudně se halí záplavou bujné pestrobarevné květeny rozlézající se celým ostrovem podél životadárných "levád". Snad bájný Purpurový ostrov či tečka na prastaré florentské mapě ukryt po dlouhé časy objeven znovu byl Ilha de Madeira. Provází I. Pilařová v 1. a 3. termínu a V. Sojka v 2. termínu.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

7x ubytování v hotelu nebo penzionu ve Funchalu.

Stravování

7x snídaně, 6x večeře.

Cena zahrnuje

 • letenka vč. let. tax a poplatků cca 10 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, transfer z/na letiště, místní doprava dle programu, půjčovné mikrobusu, 7x ubytování v hotelu nebo penzionu ve Funchalu, 7x snídaně, 6x večeře, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • ostatní strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 4 100 Kč, storno letenky ze zdrav. důvodů 750 Kč

Program zájezdu

odlet z ČR do FUNCHALU, prohlídka centra města - katedrála, radnice, klášter Santa Clara, pevnost tržnice s květinovým a rybím trhem, Guvernérská zahrada, ochutnávka madeirského vína a ponchy, rybářská čtvrť Velha, odpoledne výjezd lanovkou na MONTE s poutním kostelem a tropickou zahradou, dle zájmu sjezd proutěnými saněmi, které dříve sloužily k dopravě úrody na trh či do přístavu. Noclehy v hotelu/penzionu ve Funchalu (celou dobu na jednom místě).
po snídani odjezd přes CABO GIRAO (druhý nejvyšší útes světa s vyhlídkovou plošinou - 580 m n. m.) do malebného městečka SAO VICENTE. Cesta vede po místy dramaticky rozeklaném severním pobřeží s úchvatnými výhledy. Poklidná atmosféra městečka s četnými kavárničkami a obchůdky, prohlídka dávnověkých jeskyní vyhloubených v délce téměř 3 km vulkanickou řekou, která zde tekla před 400 tisíci lety. Návštěva muzea vulkanologie s promítáním trojrozměrných filmů, seznámení s historií ostrova. Cesta vede dále do věhlasné vesničky SANTANA s typickými "palheiros" - pestrobarevnými lidovými stavbami ve tvaru písmene ‚A‘, s malebnou kulisou rozeklaných skalisek a smaragdově zelenými horami připomínajícími západní pobřeží Irska. Turistika podél jedné z nejkrásnějších levád ostrova prastarým vavřínovým lesem pod ochranou UNESCO, bujnou vegetací místního ‚pralesa‘ v blízkosti vysokých vodopádů CALDEIRAO VERDE (nutné čelovky do tunelu). Návrat do hotelu.
po snídani odjezd místní dopravou na nejvýchodnější část ostrova PONTA DE SAO LOURENCO - turistika divokou krajinou poloostrova bičovanou častými větry přes nejužší část poloostrova širokou jen několik málo metrů, individuální piknik uprostřed bizarní krajiny obklopené Atlantským oceánem. Dle zájmu možnost návštěvy nedaleké pláže PRAINHA (koupání s možností občerstvení). Alternativně v případě nepřízně počasí návštěva některých z četných muzeí ve Funchalu či návštěva zdejší botanické zahrady. Návrat do hotelu.
po snídani přesun do výchozího bodu celodenního putování po nejvyšších vrcholcích ostrova Madeira. Nenáročný výstup na vrchol PICO DO ARIEIRO (1 818 m n. m.), hřebenovkou s mnoha tunely (nutné čelovky) na nejvyšší vrchol ostrova - výstup na PICO RUIVO (1 862 m n. m.). Pro zdatné turisty dále divokým terénem připomínající fantastická místa naší planety s výhledy na všechny strany (jak jinak na Madeiře) střídavě "padáme" a chvílemi zase stoupáme až do sedla ENCUMEADA (1 007 m). Pozdní návrat do Funchalu.
cesta na západ do města CAMARA DO LOBOS s malebným rybářským přístavem, místo pobytu W. Churchilla, dále do vnitrozemí na "střechu Madeiry" - náhorní plošina odlišná od typické bujně porostlé subtropické a tropické Madeiry připomínající krajinu Skotska s výhledy na jižní i severní část ostrova, procházka k vodopádu RISCO a podél LEVÁDY 25 FONTÁN, cíl dnešní cesty PORTO MONIZ - nejsevernější osídlená část Madeiry, bývalé výchozí místo rybářů velryb, dnes oblíbené turistické místo s přírodními bazény na pobřeží tvořenými vyhaslou lávou. Návrat do hotelu.
v případě odpoledního transferu na letiště možnost tříhodinové plavby věrnou kopií Kolumbovy lodě Santa Maria s možností pozorování delfínů, případně karet a velryb včetně občerstvení a koupání v oceánu (cca 35 EUR/os.), jinak osobní volno, nákupy, transfer na letiště, odlet do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

červen 2019

       
27.6.2019 8 / 7 Praha 30 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
         

září 2019

       
2.9.2019 8 / 7 Praha 29 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.