nahrávám...

Polární Den A Letní Slunovrat Na Lofotech

Navigace:
Fotogragie 24no3
Fotogragie norsko-24no1-2
Fotogragie 24no2-3
Fotogragie 24no2-4-2
Fotogragie 24no2-2-2
Fotogragie 24no2
Fotogragie 24no3 Fotogragie norsko-24no1-2 Fotogragie 24no2-3 Fotogragie 24no2-4-2 Fotogragie 24no2-2-2 Fotogragie 24no2
Číslo zájezdu 533461
Doprava Letecky - NorskoLetecky
Lokalita
Norsko
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 19.06.2020
Cena od
45 900 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

BONUS: NA BESEDU O CESTOVÁNÍ PO SVĚTĚ PŘIJEDE ZA KLIENTY TOHOTO ZÁJEZDU CESTOVATEL A FOTOGRAF JIŘÍ KOLBABA!
Norsko nejsou jen fjordy, vodopády a ledovce v jeho jižní části, ale též rozlehlé oblasti daleko na severu. Připravili jsme pro vás atraktivní poznávací zájezd do oblastí za polárním kruhem v době vrcholu polárního dne. Díky světlu dlouho do noci si budete moci krásu fjordů, zelených luk a vrcholků ozářených oranžovým slunečním světlem užívat i při večerních procházkách v místech ubytování.  
Kromě poklidného poznávání a času na lehké procházky jsme do programu zařadili i plavbu trajektem z pobřeží na souostroví Lofoty a unikátní návštěvu chovu norských lososů s plavbou k sádkám umístěným na moři.
Pokud pro svou dovolenou hledáte oblasti nezamořené davy turistů z celého světa , vydejte se na tento zájezd. V ceně je polopenze.
Garance menší skupiny do 19 klientů.

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Bodř a Evenes – Praha (s přestupy) vč. let. tax,
 • dopravu mikrobusem,
 • trajekt na Lofoty,
 • 6x ubytování v hotelech (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím),
 • polopenze (6x snídaně a 5x večeře),
 • cestovní pojištění UNIQA K7S vč. storna a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné cca 350 NOK,
 • další neuvedené služby

Slevy

 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 44064 Kč, Slevněná časově omezená cena: 44064 Kč (z původní ceny 45900 Kč sleva 4 %, již jen 17 dnů, platí do 20. 12. 2019, u termínu 24NO.201906)

Program zájezdu

 Odpoledne odlet z Prahy do Osla a dále za polární kruh do Bodř. Přesun po pobřeží fjordu Skjerstadfjorden do hotelu ve Fauske (2 noci).
 Utajeným klenotem norské přírody je menší národní park Rago. Mnohé scenerie připomínají obrázky z Cesty do pravěku od Zdeňka Buriana. Nabízí se zde dvě varianty vycházky a výšlapu podle vašich schopností. V oblasti strávíme asi 5 hodin, které stačí pro výstup k vodopádu Vćrivassfossen a zpět. Nádherný výhled na zalesněné údolí a tyrkysovou řeku. (V případě trvalého deště náhradní program – cesta do návštěvnického centra NP Junkerdalen a na polární kruh a zpět). Večeře.
 Po snídani zajedeme k vodním vírům Saltstraumen. Z Bodř  vyplujeme trajektem vzhůru k Lofotským ostrovům. Plavba trvá cca 3,5 hodiny. Přibližující se hradba štítů vystupujících přímo z moře nadchla nejen spisovatele Karla Čapka. Po připlutí prozkoumáme nejjižnější části souostroví na ostrovech Flakstadřya a Moskenesřya. Navštívíme rybářskou vesničku s nejkratším názvem Ĺ a obec Reine pod nádhernou kulisou vysokých skalisek. Ubytování v pěkné lokalitě mimo civilizaci (2 noci). Právě zde prožijeme kouzelnou atmosféru letního slunovratu. Večeře.
 Dnes se budeme toulat při několika vycházkách po písečných plážích i po pobřeží s ohlazenými balvany i dramatickými útesy. Jednou ze zastávek bude stará rybářská osada Nusfjord (UNESCO). Zde i jinde budeme fotit červené či žluté rybářské chatky rorbu a mnohá malebná přírodní zákoutí. Doporučujeme i prohlídku starodávné vikinské slavnostní síně Lofotr. Návrat na ubytování, večeře.
 Dopoledne zavítáme do rybářského přístavu Henningsvćr, který se rozkládá na několika ostrůvcích. Při přesunu do neoficiálního hlavního města Lofot Svolvćr uvidíme v osadě Kabelvĺg kostel nazvaný Námořnická katedrála. V případě zájmu se můžeme vydat na plavbu do úzkého Trollfjordu (viz příplatek). Během plavby jsou často k vidění mořští orli. Navečer přejedeme po vyhlídkové silnici Lofast na ubytování v přístavu Lodigen. Večeře.
 Dnešek strávíme na největším norském ostrově (mimo Špicberky) Hinnřya. Zavítáme do okolí města Sortland, kde navštívíme tzv. centrum norské akvakultury (vstupné je v ceně). Zde získáte jedinečný pohled na produkci lososa a pstruha v jedné z nejkrásnějších norských oblastí. Návštěva trvá asi 2 hodiny a zahrnuje mj. komentovaný výlet lodí na rybí farmu a ochutnávku uzeného lososa. Můžete zde zakoupit i jiné rybí produkty místní výroby. S přírodními oblastmi za polárním kruhem se rozloučíme při cestě na poslední nocleh u mostu Tjelsunbrua nad průlivem Steinslansstraumen. Po ubytování a večeři se ještě můžeme vydat na vycházku po pobřeží anebo se vydat na výstup za výhledy na průliv a okolní horstva ve světle večerního polárního slunce. 7. den: Po snídani odjezd na nedaleké letiště v Evenes. Před polednem odlet do Prahy s přestupem.
 Po snídani odjezd na nedaleké letiště v Evenes. Před polednem odlet do Prahy s přestupem.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

červen 2020

     
19.6.2020 7 / 6 45 900 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.