nahrávám...

Saské hrady a zámky

Navigace:
Fotogragie Německo - Konigstein 6
Fotogragie Německo - Konigstein 4
Fotogragie Německo - Konigstein 5
Fotogragie IMG_0998
Fotogragie Německo - Konigstein 6 Fotogragie Německo - Konigstein 4 Fotogragie Německo - Konigstein 5 Fotogragie IMG_0998
Číslo zájezdu 543562
Doprava Autobusem - NěmeckoAutobusem
Lokalita
Německo
Oblasti Region Sasko
Ubytování Pension
Strava Snídaně
Termínů
první 30.05.2020
poslední 12.09.2020
Cena od
2 490 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Pojeďte s námi poznat krásy saských hradů a zámků. Navštívíme zámky Weesenstein, Moritzburg, hrady Mildenstein a Kriebstein, ale také pevnost Königstein.

Cena zahrnuje

 • průvodce
 • 1x snídani
 • 1x nocleh v hotelu/penzionu ve 2-3 lůžkových pokojích s příslušenstvím
 • dopravu autobusem

Program zájezdu

Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách do Saska . PEVNOST KÖNIGSTEIN - jedna z architektonicky a historicky nejcennějších skalních pevností v Evropě, postupně v areálu pevnosti vznikl jedinečný soubor staveb v pozdně gotickém, barokním a renesančním stylu a staveb z 19. století. Protože byla pevnost nedobytná, vyhledávali ji v neklidných dobách panovníci Saska, aby se zde schovali a ukryli své umělecké cennosti a státní klenoty. Díky své poloze v krásné krajině byl Königstein také oblíbeným výletním místem panovnického dvora a místem konání nejrůznějších slavností. ZÁMEK WEESENSTEIN – zámek vznikl přestavbou původního hradu na skále, patří k němu rozsáhlý park, kde můžete obdivovat například velkokvěté růže, malé pískovcové mosty či umělý vodopád. MORITZBURG – prohlídka zámku, na kterém se natáčela známá pohádka Tři oříšky pro Popelku. Zámek je postaven na umělém jezírku s přírodním parkem. K mimořádným pozoruhodnostem patří světově nejrozsáhlejší sbírka interiérového vybavení se vzácnými tapetami z kůže s cennými malbami a vzory a sbírka historických loveckých trofejí. Dojezd na ubytování.
Po snídani odjezd na návštěvu HRADU KRIEBSTEIN, který je bezesporu nejkrásnější rytířský hrad v Sasku . Nabízí vše, co by měl středověký hrad mít: komnaty zařízené originálním nábytkem, malované dřevěné stropy, krby, portréty, gotický rytířský sál, gotický sál, oltář ze 14. století a mnoho dalšího. Jako doklad někdejší slávy je bezesporu čtyřicet pět metrů vysoká pozdně gotická obytná věž se skvěle zachovalou vnitřní výzdobou a ohromujícím krovem. Přejezd na HRAD MILDENSTEIN, který leží na 60 metrů vysoké skále poblíž Leisnigu v srdci Saska . K nejstarším částem hradu patří románská kaple z 11. století. Impozantní Bergfrit z druhé poloviny 12. století, který udivuje zdmi silnými přes čtyři metry. Můžete také vystoupat na 30 metrů vysokou věž, ze které je překrásný výhled na městečko Leisnig s okolím. Odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

květen 2020

     
30.5.2020 2 / 1 2 490 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
       

září 2020

     
12.9.2020 2 / 1 2 490 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.