nahrávám...

Sedm Divů Na Islandu

Navigace:
Fotogragie vodopad-skogafoss-2
Fotogragie typickym-symbolem-islandu-jsou-gejziry
Fotogragie pozorovani-velryb-na-islandu
Fotogragie np-thingvellir-skala-zakonu-na-snemovnich-planich
Fotogragie duhove-hory-2
Fotogragie horka-koupel-v-landmannalauger
Fotogragie -59
Fotogragie -3-27
Fotogragie -5-24
Fotogragie 324
Fotogragie -4-28
Fotogragie 301
Fotogragie vodopad-skogafoss-2 Fotogragie typickym-symbolem-islandu-jsou-gejziry Fotogragie pozorovani-velryb-na-islandu Fotogragie np-thingvellir-skala-zakonu-na-snemovnich-planich Fotogragie duhove-hory-2 Fotogragie horka-koupel-v-landmannalauger Fotogragie -59 Fotogragie -3-27 Fotogragie -5-24 Fotogragie 324 Fotogragie -4-28 Fotogragie 301
Číslo zájezdu 520854
Doprava Letecky - IslandLetecky
Lokalita
Island
Ubytování Chata
Strava Snídaně
Termínů
Cena od
32 900 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Dovolená na Islandu, o jaké sníte! Během pobytu na vlastní oči spatříme všechny zázraky přírody této jedinečné země. Budeme se pohybovat v krajině sopek a lávových polí, vývěrů síry a v neposlední řadě se nám v oblastech horkých pramenů naskytne možnost za jakéhokoliv počasí relaxovat v termálních bazénech. Noclehy jsou zajištěny v komfortních chatkách nebo v hotelu ve 2lůžkových pokojích (polopenze).
Staneme u početných nespoutaných vodopádů na divokých řekách, budeme obdivovat monumentální ledovcové splazy ledovce Mýrdalsjökull a respekt v nás určitě vzbudí gejzír Strokkur, pravidelně vystřikující vroucí vodu až do výše 20 m. Zastavíme se také u krásných vodopádů Seljalandsfoss a Skógafoss, vykoupeme se v teplé říčce obklopeni pastelovými barvami „duhových hor“ Landmannalaugar a projdeme se národním parkem Ţingvellir, kde byl založen nejstarší parlament světa. Prohlédneme si též hlavní město Islandu Reykjavík. 
Obecně možnost spatřit  polární záři.
V září garance menší skupiny.

Cena zahrnuje

 • v září letenku z Prahy na Island a zpět vč. let. tax
 • cestovní pojištění UNIQA K7C včetně storna a pojištění proti úpadku CK
 • průvodce
 • 4x snídaně
 • 3x večeře o dvou chodech (termíny od 12. 9. a 19. 9.)
 • nebo 4x ubytování v hotelu KOMFORT (2lůžkové pokoje s WC a sprchou) - termíny z Prahy od 12. 9. a 19. 9
 • 4x ubytování v chatkách KOMFORT (2lůžkové pokoje s WC, sprchou) - termín z Vídně od 27. 8
 • dopravu autobusem nebo mikrobusem dle velikosti skupiny
 • od 27. 8. letenku z Vídně na Island a zpět (včetně svozu z Brna na letiště a zpět)

Cena nezahrnuje

 • další výše neuvedené služby
 • vstupné (vč. velrybího safari) cca 12 000 ISK (tj. cca 100 EUR)

Slevy

 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Program zájezdu

  Večer odlet z Prahy (za příplatek z Košic) nebo z Vídně (svoz z Brna). Dovolená na Islandu začne příletem na letiště Keflavík, kde přistaneme v nočních hodinách. Transfer na nocleh.
Cestou po jižním pobřeží zahlédneme v dáli zasněžený vrcholek sopky Hekla a uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss.
Dnes se vydáme do islandského vnitrozemí, do turisticky atraktivní geotermální oblasti Landmannalaugar. Jedná se o pohádkově barevnou oblast uprostřed divokých hor. Díky svěží barevnosti se Landmannalaugaru přezdívá „duhové hory“. Z turistického střediska, které leží v srdci oblasti na pokraji lávového pole, se návštěvníkům nabízí pestrá paleta pěších výletů různé obtížnosti. Místním unikátem, který každoročně přitahuje nejen zahraniční turisty, ale i samotné Islanďany, je možnost koupele a dobití energie po náročných i lehčích túrách v přírodní laguně s termální vodou, která vzniká soutokem horké a chladnější říčky. V případě nesjízdnosti silnic nebo špatného počasí navštívíme místo Landmannalaugaru podobně barevnou geotermální oblast u městečka Hveragerđi včetně možnosti koupání v teplé říčce.
Dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Ţingvellir (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alţing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na místo ubytování.
Dopoledne se zájemci mohou zúčastnit plavby za pozorováním velryb, zatímco ostatní mohou navštívit expozice vulkanologie nebo architektonický skvost Reykjavíku – kulturní dům Harţa. Odpoledne je na programu krátká společná prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme mj. radnici „u rybníka“, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Dovolená na Islandu skončí večerním koupáním v unikátních termálních lázních Modrá laguna (viz příplatek 1 900 Kč, nutno objednat při přihlášení) nebo v místním bazénu s termálními sedacími bazény (cena cca 200 Kč, platba na místě). Odlet do Prahy nebo Vídně (svoz z letiště do ČR je zajištěn) kolem půlnoci.6. den: Dle termínů ráno přílet do Prahy (*za příplatek přípoj do Košic) nebo do Vídně (svoz do Brna).
Dle termínů ráno přílet do Prahy (*za příplatek přípoj do Košic) nebo do Vídně (svoz do Brna).

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

//media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/ultramaraton-laugavegur-4

Cena od 30 800 Kč
//media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/vodopad-skogafoss-2

Cena od 23 900 Kč
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.