nahrávám...

Severní Čechy - známé i neznámé krásy Libereckého kraje ***

Navigace:
Fotogragie Severní Čechy
Fotogragie Severní Čechy - Ještěd
Fotogragie Severní Čechy - Liberec
Fotogragie Severní Čechy Fotogragie Severní Čechy - Ještěd Fotogragie Severní Čechy - Liberec
Číslo zájezdu 507741
Doprava Autobusem - ČeskoAutobusem
Odlety z Brno
Lokalita
Česko
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 25.07.2019
Cena od
3 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

SYCHROV - KRÁSNÁ - PŘÍCHOVICE - SKLANÍ HRAD SLOUP - LINDAVA - JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ - LIBVERDA - HEJNICE - FRÝDLANT - JEŠTĚD - LIBEREC - SVIJANY

Cena zahrnuje

 • 3× snídani
 • průvodcovské služby
 • 3× ubytování v hotelu
 • dopravu klimatizovaným autobusem

Cena nezahrnuje

 • předpokládaná částka na vstupy 600 Kč
 • jednolůžkový pokoj 1.200 Kč
 • 3x jednotná večeře v hotelu 510 Kč
 • SLEVY
 • 3. osoba na přistýlce -600 Kč
 • pojištění storna zájezdu ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Program zájezdu

Ráno odjezd z Brna (předpokládaný odjezd v 7 hodin) na zámek Sychrov , prohlídka novogotického zámku známého i z pohádek Zlatovláska, Nesmrtelná teta nebo Nejkrásnější hádanka. Odpoledne odjezd k Jablonci nad Nisou do obce Krásná , kde navštívíme Kittelovo muzeum, které nabízí prohlídku čarodějné knihy, tajemné pracovny a expozici lidového léčitelství, se seznámíme s prací a životem tohoto lékaře a léčitele, který se podle pověstí upsal čertu. Poté se projdeme po naučné stezce, věnované také práci tohoto léčitele. Přejezd do podhorské vesničky Příchovice spojené se jménem největšího Čecha, Járy Cimrmana. Krátkou procházkou dojdeme k rozhledně Maják J.Cimrmana, nejmladší dřevěné rozhledně Jizerských hor. V budově před rozhlednou se nachází Muzeum Cimrmanovy doby, kde je umístěna expozice o Cimrmanovi a značná část exponátů z jeho pozůstalosti, které byly dříve uloženy v depozitářích divadla Járy Cimrmana. Večer odjezd na ubytování v Liberci.
Po snídani odjedeme do západní části Libereckého kraje a navštívíme Skalní hrad Sloup s tajemným labyrintem chodeb a místností vytesaných ve skále. Převážnou část prohlídkového areálu představují bývalé poustevny, skalní kostel, ambit, kaple, terasy a další objekty, které zde byly uměle vytvořeny v době baroka. Z horních partií hradu je pěkný výhled do okolí i na panorama Lužických hor. Po prohlídce přejedeme do Lindavy do sklárny AJETO. V rámci prohlídky navštívíme sklářskou huť s bezmála dvaceti sklářskými mistry, kteří v tu chvíli pracují na uměleckých projektech a také brusírnu s ukázkou tradiční ruční práce. Kdo neodolá, může si dokonce práci sklářů vyzkoušet a pomocí sklářské píšťaly si vytvoří svůj první exkluzivní skleněný výrobek. Své zážitky poté můžeme vstřebat u příjemného občerstvení či oběda ve stylové Sklářské krčmě nacházející se přímo v areálu sklárny. Po poledni přejedeme do města Jablonné v Podještědí s dominikánským klášterem, jedná se o barokní stavbu s hodnotnou poutní bazilikou sv. Vavřince a sv. Zdislavy. Byl založen již ve 13. stol. Zdislavou z Lemberka, svatořečené papežem Janem Pavlem II. v roce 1995. Pod bazilikou se nacházejí katakomby, ve kterých se nachází i krypta sv. Zdislavy. Po prohlídce kláštera se vrátíme do Liberce a volný čas můžete věnovat procházkám nebo pobytu v Centru Babylon (návštěva na 2-3 hodiny) s širokými možnostmi aktivního vyžití - Aquapark, IQpark, Lunapark aj.
Po snídani odjedeme do nejsevernějšího výběžku Liberecka . Nejdříve zavítáme do lázní Libverda s kolonádou a léčivým pramenem nazvaným Boží voda a klasicistním zámečkem. Poté přejedeme k blízkému františkánskému klášteru v Hejnicích , který je významnou památkou a známým poutním místem. Okolo poledne navštívíme atraktivní výletní restauraci Obří sud v dřevěné budově ve tvaru sudu o průměru cca 11 m a budeme mít čas na oběd či občerstvení. Odpoledne již budeme věnovat návštěvě města Frýdlant s městskou památkovou zónou s pseudorenesanční radnicí. Městu dominuje komplex skládající se ze středověkého hradu a renesančního zámku stojící na mohutné čedičové skále nad řekou Smědá. Patří k nejvýznamnějším památkovým celkům v Česku a byl pro turisty zpřístupněn již roku 1801, čímž se stal prvním hradním muzeem ve střední Evropě. Kromě obvyklých sbírek zámeckého nábytku a vybavení je součástí expozice také sbírka zbraní a dýmek a zámecká obrazárna. Nejznámějším majitelem frýdlantského panství byl Albrecht z Valdštejna. Po návštěvě tohoto nádherného komplexu a odpočinku v centru města se vrátíme na ubytování.
Po snídani odjedeme k dominantě libereckého kraje Ještědu . Visutou lanovkou vyjedeme na vrchol a navštívíme budovu vysílače s horským hotelem a restaurací, která patří k ozdobám české architektury. Po krásných výhledech do okolí návrat zpět lanovkou na úpatí Ještědu. Odsud se přesuneme do Liberce , kde se budeme věnovat prohlídce centra města s novorenesanční radnicí. Odpoledne odjedeme do města Svijany , kde navštívíme jeden z našich nejznámějších pivovarů. Během exkurze se můžeme seznámit se zdejší výrobou piva i ochutnat svijanské nefiltrované pivo. Náležitě občerstveni se pak vydáme na návrat do Brna (předpokládaný příjezd ve 20 hodin).

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

červenec 2019

       
25.7.2019 4 / 3 Brno 3 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.