nahrávám...

Skvosty Štýrska a Burgenlandska + termální lázně Bük

Navigace:
Fotogragie Rakousko_Mariazell_2_10
Fotogragie Rakousko_Mariazell_1_10
Fotogragie Rakousko Graz city hall
Fotogragie Otscher graben 2018 079
Fotogragie Otscher graben 2018 072
Fotogragie Otscher graben 2018 068
Fotogragie Otscher graben 2018 064
Fotogragie Maria Zell 2018 053
Fotogragie Maria Zell 2018 048
Fotogragie Madarsko-BUK1
Fotogragie Madarsko-Buk_2_10
Fotogragie Rakousko Riegersburg
Fotogragie Rakousko_Mariazell_2_10 Fotogragie Rakousko_Mariazell_1_10 Fotogragie Rakousko Graz city hall Fotogragie Otscher graben 2018 079 Fotogragie Otscher graben 2018 072 Fotogragie Otscher graben 2018 068 Fotogragie Otscher graben 2018 064 Fotogragie Maria Zell 2018 053 Fotogragie Maria Zell 2018 048 Fotogragie Madarsko-BUK1 Fotogragie Madarsko-Buk_2_10 Fotogragie Rakousko Riegersburg
Číslo zájezdu 543674
Doprava Autobusem - MaďarskoAutobusem
Lokalita
Maďarsko
Oblasti Oblast Neziderské jezero , Město Sopron , Lázně Györ , Zimní středisko Semmering , Lázně Bük , Město Graz
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 07.07.2020
Cena od
7 390 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Náš nový poznávací zájezd do Rakouska a Maďarska je nabitý mnoha zajímavými památkami i přírodními zajímavostmi. Budete se také moci projet želeniční dráhou Semmerign, která byla zapsána na seznam UNESCO. Nevynecháme ani koupání v termálních lázních Bük a přilehlá zajímavá místa.

Prohlídka lázní Bad Blumau není garantována, závisí na jejím potvrzení vedením lázní v daném dni.

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem
 • 3x večeře
 • 4x snídaně
 • průvodce
 • 4x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)

Program zájezdu

Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
Ráno prohlídka rakouského města GRAZ (Štýrský Hradec) - metropole Štýrska, která byla mezi hlavními centry vlády Habsburků. Půvabné historické jádro Alstadt je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO a nyní je přeměněno v malebnou pěší zónu. Můžete obdivovat harmonické prolínání gotiky, renesance, baroka a moderní architektury při pěší prohlídce i užít si výhledy z vrcholku Schlossberg. Průjezd typickou malebnou štýrskou krajinou k HRADU RIEGERSBURG. Prohlídka exteriéru hradu, z jehož nádvoří je nádherný výhled do okolní krajiny. Zastávka u lázní BAD BLUMAU, které jsou mistrovským dílem FriedensreichaHundertwassera. Přejezd na ubytování do maďarských LÁZNÍ BÜK .
Ráno ŽELEZNIČNÍ DRÁHA SEMMERING - první skutečná horská dráha na světě vedoucí dramatickou krajinou, několika tunely a přes řadu odvážných viaduktů průsmykem SEMMERING ve výšce 897 m. Jako významná technická památka byla trať zapsána do seznamu UNESCO. Vycházka na vyhlídku Doppelreiterwarte, odkud se naskýtá pohled na část trati a některé z viaduktů, cesta vlakem (není v ceně, platí se na místě v Eurech). Odpoledne návštěva rakouského města EISENSTADT, které je metropolí Burgenlandska a nachází se zde dům Josefa Haydna a ZÁMEK ESTERHÁZY - jeden z nejkrásnějších barokních zámků v Rakousku (Zrcadlová síň, Malý čínský salón, koncertní Haydnův sál aj.).
Výlet k NEZIDERSKÉMU JEZERU , jehož značná část je národním parkem s pěknou přírodou plnou ojedinělých druhů rostlin a více než 300 druhů ptactva, prohlídka romantických městeček blízko jezera. Prohlídka MORBISCH AM SEE – malebná vesnička, ve které se vyrábí výtečné bílé víno. Úzké uličky s bílými domečky, které jsou ověšené květinami, tvoří romantická zákoutí. Okružní vyhlídková plavba po jezeře (platby na místě v Eurech) s nádhernými zákoutími národního parku NEUSIEDLERSEE. RUST - půvabné město se zachovalým historickým jádrem s řadou renesančních a barokních budov. Odpoledne zastávka v ŠOPRONI - nejkrásnějším středověkém maďarském městě, připomínajícím svojí gotickou a barokní architekturou Český Krumlov.
Pobyt v TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH BÜK nebo fakultativní výlet – KLÁŠTER PANNONHALMA – jeden z největších kulturních skvostů Maďarska, zapsaný na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Toto benediktinské opatství se pyšní skvostnými interiéry. Cestou zpět zastávka v městečku GYÖR .
Přejezd do rakouských Alp – rakouského národního parku ÖTSCHER-TORMÄUER. Pěší vycházka divokou alpskou krajinou soutěsek („OTCOVY PŘÍKOPY“), peřejí a vodopádů (vodopád LASSINGFALL). Návštěva poutního místa MARIAZELL. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

červenec 2020

     
7.7.2020 6 / 4 7 390 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.