nahrávám...

Srí Lanka

Navigace:
Fotogragie Ganéša patří k nejoblíbenějším hinduistickým bohům © Foto: Martin "Komár" Hessler
Fotogragie Galle je považováno za biblický Taršíš, odkud si král Šalamoun nechával vozit zlato, slonovinu, opice a pávy © Foto: David Barták
Fotogragie Galle © Foto: Martin "Komár" Hessler
Fotogragie Ella rock © Foto: Dominika "Doda" Sommerová
Fotogragie Dospělý slon spořádá za den přibližně 150 až 200 kg potravy a vypije 50 až 200 litrů vody © Foto: David Barták
Fotogragie Děti sběračů pilně studují aby to v dospělosti dotáhly na manažerské pozice © Foto: Dominika "Doda" Sommerová
Fotogragie Čerstvá zelenina je základem sinhálské kuchyně © Foto: Martin "Komár" Hessler
Fotogragie Čaj se na Cejlonu pěstuje od roku 1867 © Foto: Dominika "Doda" Sommerová
Fotogragie Čaj - každý druh si žádá něco jiného: cukr, med, zázvor, citrón, mléko… © Foto: Martin "Komár" Hessler
Fotogragie Buvol domácí zvaný též vodní buvol v národním parku Udawalawe © Foto: David Barták
Fotogragie Buduruwagala - Budu(Buddha) ruwa(obrazy) gala(skála) © Foto: Martin "Komár" Hessler
Fotogragie Buddhistické modlitební praporky potvrzují posvátnost Dambully © Foto: Dominika "Doda" Sommerová
Fotogragie Asie je plná usměvavých lidí © Foto: Martin "Komár" Hessler
Fotogragie Ano, na Srí Lance rostou u moře palmy © Foto: Dominika "Doda" Sommerová
Fotogragie Ambastahala dágobu v Mihintale obklopovala kruhová stavba © Foto: Martin "Komár" Hessler
Fotogragie Ambastahala dágobu v Mihintale obklopovala kruhová stavba © Foto: Martin "Komár" Hessler
Fotogragie ...je osmý nejvyšší na Srí Lance a 625. na světě © Foto: Martin "Komár" Hessler
Fotogragie Srí Lanka
Fotogragie ... zato mořským želvám hrozí vyhynutí © Foto: Martin "Komár" Hessler
Fotogragie Ganéša patří k nejoblíbenějším hinduistickým bohům © Foto: Martin "Komár" Hessler Fotogragie Galle je považováno za biblický Taršíš, odkud si král Šalamoun nechával vozit zlato, slonovinu, opice a pávy © Foto: David Barták Fotogragie Galle © Foto: Martin "Komár" Hessler Fotogragie Ella rock © Foto: Dominika "Doda" Sommerová Fotogragie Dospělý slon spořádá za den přibližně 150 až 200 kg potravy a vypije 50 až 200 litrů vody © Foto: David Barták Fotogragie Děti sběračů pilně studují aby to v dospělosti dotáhly na manažerské pozice © Foto: Dominika "Doda" Sommerová Fotogragie Čerstvá zelenina je základem sinhálské kuchyně © Foto: Martin "Komár" Hessler Fotogragie Čaj se na Cejlonu pěstuje od roku 1867 © Foto: Dominika "Doda" Sommerová Fotogragie Čaj - každý druh si žádá něco jiného: cukr, med, zázvor, citrón, mléko… © Foto: Martin "Komár" Hessler Fotogragie Buvol domácí zvaný též vodní buvol v národním parku Udawalawe © Foto: David Barták Fotogragie Buduruwagala - Budu(Buddha) ruwa(obrazy) gala(skála) © Foto: Martin "Komár" Hessler Fotogragie Buddhistické modlitební praporky potvrzují posvátnost Dambully © Foto: Dominika "Doda" Sommerová Fotogragie Asie je plná usměvavých lidí © Foto: Martin "Komár" Hessler Fotogragie Ano, na Srí Lance rostou u moře palmy © Foto: Dominika "Doda" Sommerová Fotogragie Ambastahala dágobu v Mihintale obklopovala kruhová stavba © Foto: Martin "Komár" Hessler Fotogragie Ambastahala dágobu v Mihintale obklopovala kruhová stavba © Foto: Martin "Komár" Hessler Fotogragie ...je osmý nejvyšší na Srí Lance a 625. na světě © Foto: Martin "Komár" Hessler Fotogragie Srí Lanka Fotogragie ... zato mořským želvám hrozí vyhynutí © Foto: Martin "Komár" Hessler
Číslo zájezdu 502423
Doprava Vlastní doprava - Ostatní zeměVlastní doprava
Lokalita
Ostatní země
Ubytování Hotel
Strava Vlastní
Termínů
první 29.11.2019
poslední 31.01.2020
Cena od
29 800 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Pojeďte s námi na čajem a kořením proslavený ostrov! Srí Lanka se nám ukáže v celé své kráse a pestrosti. Od místních trhů, buddhistických svatyň a koloniální architektury až po věčně zelené čajové plantáže, divoké mlžné hory a volně žijící stáda slonů. Ochutnáme tradiční kari i pravý ceylonský čaj. Seznámíme se s usměvavými Sinhálci a Tamily. Zažijeme noční pouť na posvátnou Adamovu horu a spoustu dalších dobrodružství v zemi, která je právem nazývána “Perlou Indického oceánu”.

Program: 1. V rybářském městě Negombo se seznámíme se Srí Lankou, prohlédneme si rybí trh, holandskou pevnost a na písčité pláži si odpočineme po dlouhém letu.

2.–3. Dopoledne strávíme ve sloním útulku Pinnawala, zblízka se podíváme na koupání slonů v nedaleké řece. Přejedeme do oblasti kulturního trojúhelníku a navštívíme buddhistické památky Yapahuwa a Mihintale. Nejznámějšímu historickému městu Anuradhapura   s obrovskými dágobami věnujeme téměř celý den.

4.–5. Navštívíme Zlatý chrám a pět jeskynních chrámů v Dambulle   s více jak stovkou zpodobnění Buddhy a vystoupíme na Lví skálu Sigiryia , kde dříve stával královský palác. V Polonnaruwě   nás ohromí ty nejkrásnější a nejzachovalejší stavby sinhálské kultury. V Matale si prohlédneme největší hinduistický chrám na Srí Lance.

6. Čeká nás koloniální město Kandy. Duchovní a kulturní centrum, které se pyšní nejvýznamnější památkou ostrova – Chrámem Buddhova zubu . Zvlášť na večer má místo kouzelnou atmosféru. Z Kandy vyrazíme na pěší túru džunglí v pohoří Knuckles Range   a večer si zpestříme vystoupením tradičních Kandyjských tanečníků.

7.–8. Prohlédneme si největší a nejstarší botanické zahrady Peradeniya,  na cestě horskou krajinou čajových plantáží se zastavíme na koupačku u vodopádu Laxapana, který je osmým nejvyšším v zemi. V brzkých ranních hodinách podnikneme výstup na slavnou Adamovu horu, která je důležitým poutním místem buddhistů. Na vrchol dorazíme za východu slunce a při troše štěstí spatříme tajemný stín hory. Po túře si pořádně odpočineme a kolem vodopádů Devon a St. Clair’s přejedeme do nejvýše položeného města Nuwara Eliya.        

9.–11. Vypravíme se do NP Horton Plains  , který poskytuje domov řadě zvířat včetně vzácných leopardů. Zvlněnou horskou krajinou dojdeme až k dramatickému srázu Konec světa. Zažijeme famózní jízdu horskou železnicí do městečka Haputalle. Pitoreskní krajinou čajových plantáží vystoupíme na vyhlídku sira Thomase Liptona, odkud je panoramatický výhled na jižní část ostrova. Podnikneme exkurzi do čajové továrny Dambatenne, kde se od dob Britů mnoho nezměnilo. S horami a čajem se rozloučíme v malebné horské vesničce Ella, odkud lze podniknout výlet na skálu Ella či na Malý konec světa. Cestou do nížin se zastavíme u obřích soch Buddhů vytesaných ve skále v Buduruwagale.

12.–14. V NP Udawalawe nasedneme do safari džípů a prozkoumáme svět srílanské fauny. Uvidíme volně žijící slony, krokodýly, stáda buvolů, sambarů a muntžaků. Odtud už přejedeme do pobřežní Mirissy. U nejkrásnější pláže Srí Lanky se ubytujeme na tři noci. Kromě odpočinku a dovádění ve vlnách Indického oceánu nás čeká výlet do starobylého koloniálního města Galle  , návštěva želvích líhní v Habaraduwě a především výprava lodí za kytovci. Mirissa je nejlepší místo na Srí Lance k pozorování plejtváků obrovských, vorvaňů a delfínů.

15. Rozloučíme se s mořem, přejedeme na letiště v Kolombu a zamíříme domů.

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CKPOZOR: vstupy v rámci programu v hodnotě cca 4.500 Kč (seznam viz výše) máte zahrnuty v ceně zájezdu!
 • průvodce
 • víza
 • NP Udawalave včetně džípů)
 • botanická zahrada Peradeniya
 • Knuckles Range
 • NP Horton Plains
 • Polonnaruwa včetně půjčení kola
 • Sigiriya
 • Dambulla
 • Anuradhapura
 • 12x snídaně
 • vstupy do vybraných památkových objektů a národních parků (Pinnawala – sloní sirotčinec
 • 14x ubytování (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
 • veškerou společnou dopravu na místě

Cena nezahrnuje

 • lodní výlet za kytovci
 • vstupné do některých památkových objektů
 • zpáteční letenku v ceně cca 16.500 Kč (včetně tax)

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

listopad 2019

     
29.11.2019 15 / 15 29 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
31.1.2020 15 / 15 29 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

//media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/jezerni-pevnost-araisi-v-narodnim-parku-gauja-

Cena od 26 500 Kč
//media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/717

Cena od 20 900 Kč
//media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/-6

Cena od 53 700 Kč
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.