nahrávám...

Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga (přes Kantábrii a Asturii) **

Navigace:
Fotogragie Svatojakubská pouť Asturie
Fotogragie Svatojakubská pouť Asturie
Fotogragie Asturie Lago encina
Fotogragie Asturie, Comillas
Fotogragie Burgos
Fotogragie Burgos
Fotogragie Cantabria
Fotogragie Cantabria
Fotogragie Santander
Fotogragie Santiago de Compostela
Fotogragie Svatojakubská severní pouť
Fotogragie Svatojakubská severní pouť
Fotogragie Svatojakubská severní pouť - Asturie
Fotogragie Svatojakubská severní pouť - Cangas de Onís
Fotogragie Svatojakubská severní pouť - Covadonga
Fotogragie Svatojakubská severní pouť - Oviedo
Fotogragie Svatojakubská severní pouť - Playa de las catedrales
Fotogragie Zamora
Fotogragie Svatojakubská pouť Asturie Fotogragie Svatojakubská pouť Asturie Fotogragie Asturie Lago encina Fotogragie Asturie, Comillas Fotogragie Burgos Fotogragie Burgos Fotogragie Cantabria Fotogragie Cantabria Fotogragie Santander Fotogragie Santiago de Compostela Fotogragie Svatojakubská severní pouť Fotogragie Svatojakubská severní pouť Fotogragie Svatojakubská severní pouť - Asturie Fotogragie Svatojakubská severní pouť - Cangas de Onís Fotogragie Svatojakubská severní pouť - Covadonga Fotogragie Svatojakubská severní pouť - Oviedo Fotogragie Svatojakubská severní pouť - Playa de las catedrales Fotogragie Zamora
Číslo zájezdu 507726
Doprava Letecky - ŠpanělskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Španělsko
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 17.06.2019
Cena od
27 490 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

BURGOS • SANTANDER • SANTILLANA • COMILLAS • LLANES • OVIEDO • CANGAS DE ONÍS • PICOS DE EUROPA • CUDILLERO •RIBADEO •SANTIAGO DE COMPOSTELA • BAIONA

Náročnost tras: středně lehká

Doprava

Doprava do Španělska je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smart Wings.

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha - Madrid 17:55–20:55, Porto - Praha 18:55–22:55


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)

(Rozměry příručního zavazadla - max. 56x45x25 cm)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Cena zahrnuje

 • dopravu špan. autobusem dle programu
 • průvodcovské služby
 • leteckou dopravu Praha - Madrid - Porto - Praha
 • letištní taxy
 • 8x ubytování ve 3*-4* hotelích se snídaní

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
 • jednolůžkový pokoj 5 100 Kč
 • večeře 2 700 Kč
 • transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
 • pojištění léčebných výloh a storna ECP 490 Kč
 • Předpokládaná částka na vstupy 50 €

Program zájezdu

Odlet z Prahy (předpokládaný čas odletu v 17:55) do Madridu, transfer do Burgosu , Cidova města s nádhernou gotickou katedrálou a řadou působivých renesančních památek, ať už je to Puerta de S. María, Casa del Cordón nebo Plaza Mayor. Ubytování v Burgosu.
Ráno krátká procházka historickým centrem Burgosu a odjezd ke Kantáberskému pobřeží, do Santanderu , hlavního města Kantábrie, které proslulo na přelomu 19. a 20. stol. jako lázeňské město vyšší společnosti. Z té doby pochází i nádherná architektura ve stylu Belle Epoque, včetně lázeňského komplexu El Sardinero u stejnojmenné pláže. Velmi populární je i pláž u výběžku Magdalena, kde se nachází palác postavený pro krále Alfonse XIII. Odpoledne odjezd do půvabného městečka Santillana del Mar s atraktivním architektonickým souborem z 12.-16. stol., který zůstal dodnes prakticky nezměněn. Městečko původně vzniklo kolem středověkého kláštera Sta. Juliana. Ubytování v Santillana del Mar.
Po snídani odjezd směrem ke Comillas odkud povede pěší túra do San Vicente de la Barquera , Pěší túra povede z Comillas do San Vicente de la Barquera (cca 12-13 km). Po túře odjezd do Llanes , typického asturského rybářského přístavu s památkově chráněným historickým centrem. Po krátké procházce odjezd do Covadongy , poutního místa a kolébky reconquisty, kde r. 722 zvítězil vizigotský Pelayo nad Maury a k ledovcovým jezerům Enol a Encina ve výšce 1100 m. Procházka kolem jezer (závislá na počasí). Ubytování a večeře v Covadonze.
Po snídani se vydáme přes bývalé královské město Cangas de Onís a městečko Villaviciosa, centra produkce sidry k předrománskému klášteru Monasterio de Valdedios, odkud začíná pěší túra. Túra povede od kláštera Valdedios za vesnici Pedrosa (cca 11-12 km). Po túře pokračování cesty do Ovieda , hlavního města Asturie, ke dvěma prerománským stavbám na Monte Naranco, které jsou pod ochranou UNESCO. Ubytování a večeře v Oviedu, podvečerní prohlídka historického centra, hlavního města Asturie, bývalého rezidenčního města asturských králů. Staré město kolem katedrály je zapsáno na seznamu UNESCO.
Po snídani přejezd k pobřeží do Cudillera , odkud začíná pěší túra z jedné z nejpěknějších vesnic Asturie k Soto de Luiňa (cca 11-12 km). Odjezd do Ribadea , po cestě pozdní oběd. Procházka u pláže As Catedrais s bizarními skalními útesy. Odjezd na ubytování do hotelu v Ribadeo.
Ráno přejezd k začátku túry do Sobrado . Pěší túra od kláštera Monasterio de Santa María de Sobrado, založeného r. 952, který je pod ochranou UNESCO, do Corredoiras (cca 8,5 km). Přejezd do Santiaga de Compostela , ubytování, procházka městem.
Dopoledne volno k návštěvě tržnice Abastos, možnost účasti na polední poutnické mši. Odpoledne fakultativně pěší procházka parky kolem centra města se spoustou zajímavé moderní i středověké architektury nebo možnost jet vlakem do nedalekého přímořského městečka Villagarcía de Arousa . Ubytování v Santiagu.
Ráno odjezd do Baiony, po cestě zastávka v Pazo da Oca , galicijských Versailles, po poledni prohlídka Baiony , městečka s významnou historií, privilegovanou polohou a celoročními příjemnými teplotami, s hradem de Monterreal, ve kterém je dnes velkolepý parador. Ubytování v Baioně.
Dopoledne volno k procházkám po přímořských promenádách kolem 4 km dlouhých pláží. Fakultativně ráno pěší túra podél pobřeží k k nejpěknější místní pláži América a zpět (cca 8,5 km tam i zpět) . Odjezd autobusem na letiště do Porta, odbavení a let do ČR, předpokládaný čas příletu do Prahu ve 22:55 (za příplatek transfer do Brna). Průvodkyně zájezdu: Lenka Rašková, www.lenkaraskova.com

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

červen 2019

       
17.6.2019 9 / 8 Praha 27 490 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.