nahrávám...

Thajsko, Laos, Vietnam - hory a vesnice staronové Indočíny

Navigace:
Fotogragie thajsko-laos-vietnam-shutterstock_223647022
Fotogragie thajsko-laos-vietnam-shutterstock_127157408
Fotogragie shutterstock_659036569
Fotogragie shutterstock_64067275
Fotogragie shutterstock_554149537
Fotogragie shutterstock_404485822
Fotogragie shutterstock_35941096
Fotogragie shutterstock_336431282
Fotogragie shutterstock_327021716
Fotogragie shutterstock_325131509
Fotogragie shutterstock_287792567
Fotogragie shutterstock_273418571
Fotogragie shutterstock_263190668
Fotogragie IMG_3200.JPG
Fotogragie thajsko-laos-vietnam-shutterstock_151938596
Fotogragie thajsko-laos-vietnam-shutterstock_223647022 Fotogragie thajsko-laos-vietnam-shutterstock_127157408 Fotogragie shutterstock_659036569 Fotogragie shutterstock_64067275 Fotogragie shutterstock_554149537 Fotogragie shutterstock_404485822 Fotogragie shutterstock_35941096 Fotogragie shutterstock_336431282 Fotogragie shutterstock_327021716 Fotogragie shutterstock_325131509 Fotogragie shutterstock_287792567 Fotogragie shutterstock_273418571 Fotogragie shutterstock_263190668 Fotogragie IMG_3200.JPG Fotogragie thajsko-laos-vietnam-shutterstock_151938596
Číslo zájezdu 501747
Doprava Letecky - LaosLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Laos
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Snídaně
Termínů
první 19.04.2019
Cena od
58 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Klasickou Indočínu si každý představí v zemích Vietnam, Laos, Kambodža, tedy v bývalých francouzských koloniích. My vám ale přinášíme nezapomenutelnou cestu, při které poznáte duši Mekongu. Výpravu do staré i nové Indočíny, která se v dnešní době už spojila i s Thajskem. Na cestě poznáte ikonická místa jako Bangkok, Luang Prabang či Hanoj, ale také odlehlé vesničky u thajsko-barmských hranic nebo v zemi, na kterou čas zapomněl, v rozvíjejícím se Laosu. Svezeme se lodí po Mekongu, jehož tok prochází jednou z nejrozmanitějších oblastí Asie. Ve vietnamské Sa Pa splyneme s poklidným rytmem života na rýžových políčkách, v Chiang Mai budeme meditovat s mnichy. Vydejte se s námi po snadných i náročnějších cestách, abyste se seznámili s tváří staronové Indočíny, ponořte se do mozaiky hor a etnik s fantastických životním stylem. Provází Tomáš Hrnčíř a Aleš Rajský.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha-Bangkok, Bangkok-Chiang Mai, Vientiane-Hanoj, Hanoj-Praha vč. let. tax a poplatků cca 23 000 Kč, místní doprava v rámci programu (loď, autobus, mototaxi, vlak), 2denní plavba po Mekongu, výlety dle programu, 15x ubytování v turistickém hotelu, 1x v tradičním domě v menšinové vesnici (jedna společná místnost), 2x noční lehátkový vlak, 18x snídaně, 3x oběd, 2x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • ostatní strava, vstupné, vietnamské vízum cca 25 USD (platí se na místě), laoské vízum cca 30 USD (platí se na místě), bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 5 300 Kč (nelze v nočním vlaku a v tradičním domě), schvalovací dopis do Vietnamu 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 155 Kč, do 80 000 Kč za 1 755 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč

Program zájezdu

přílet do královského města BANGKOKU. V podvečer nasedneme do jedné z loděk brázdících řeku CHAO PRAYA RIVER a užijeme si plavbu podél okouzlujících chrámů, budeme projíždět křivolakými kanály proplétajícími se čtvrtí THONBURI, která kdysi bývala hlavním městem Thajska. Večer zamíříme do centra všech baťůžkářů, do ulice, která nikdy nespí - KHAO SAN. Tady se poprvé setkáme s bizarními kulinářskými lahůdkami v podobě různého hmyzu na grilu, a ti méně odvážní se nemusí bát, narazíme tu i na spoustu restaurací či stánků s běžným jídlem.
celodenní prohlídka třpytivých chrámů a paláců ostrova KO RATANAKOSIN - GRAND PALACE s nejposvátnějším chrámem Thajska WAT PHRA KAEO (Chrám smaragdového Buddhy), WAT PHO s obřím ležícím Buddhou (délka 46 m, výška 15 m) zdobeným zlatem a perletí, WAT ARUN (Chrám úsvitu), z jehož vyšších teras se nám naskytne široký výhled na Bangkok. Po setmění se odebereme do východní části Bangkoku, která je pro mnohé místní obyvatele jakousi odvrácenou stranou spořádaného života, avšak tato oblast je povinnou zastávkou pro všechny, kteří chtějí poznat opravdový Bangkok. Mluvíme o RED-LIGHT DISTRICTU vyzdobeném barevnými neony a překypujícím nočními bary, jehož hlavní ulicí je SOI COWBOY a oblast NANA PLAZA.
odlet z Bangkoku do CHIANG MAI, domova hustých pralesů a mlhavých hor, do poklidného střediska zachovávajícího si etnickou nezávislost. Ve městě si prohlédneme historickou čtvrť se svatými chrámy, např. chrám s nejposvátnější sochou Buddhy ve městě - WAT PHRA SINGH. Připomeneme si uzavření thajsko-laoského přátelství u bronzového pomníků THREE KINGS MONUMENT. Večer se severothajskou kuchyní blíže seznámíme při návštěvě místního nočního bazaru s mnoha tak typickými jídelnami.
dnes se vydáme jen kousek mimo město, kde po malé chvíli dorazíme k ojedinělému lesnímu chrámu WAT U MONG a společně s mnichy budeme chvíli vnímat všudypřítomný klid. Posvátné vrcholky Chiang Mai na sebe nenechají dlouho čekat, v NP DOI SUTHEP-PUI objevíme kouzlo hor Doi Suthep (1 676 m) a sesterské Doi Pui (1 685 m). A přestože to nejsou nejvyšší vrcholy Thajska, tyto hory vystupující z vlhkých nížin, obklopené kvetoucími rostlinami a posvátnými chrámy, např. WAT PHRA THAT DOI SUTHEP, si zamilujete. K odpolednímu odpočinku přímo vybízí vodopád NAM TOK MAE SA zasazený na okraji již poznaného národního parku.
za thajský ostrovní ráj bez moře je označováno malé městečko PAI, které vás znovu trochu probudí a vzbudí ve vás opět ten známý bangkocký pocit energického umění a temperamentních trhů. To vše však zůstává zasazeno v pohádkové hornaté krajině s tajemnými uličkami. V blízkosti PAI sídlí sloní kemp, kde budeme mít šanci pozorovat slony při koupeli. Skutečnou perlou v této speleologií proslulé oblasti je prozkoumávání vápencové jeskyně THAM LOT proslulé nejen díky svým nádherným stalagmitům a široké protékající říčce, ale hlavně kvůli jeskyni teakových rakví COFFIN CAVE dosahujících délky až 9 m.
pokud se vám zdálo, že už nyní jste na konci světa a v jiné než naší uspěchané době, tak věřte, že v nejodlehlejší thajské provincii MAE HONG SON dostupné jen po klikatících horských cestách vaše představy dojdou opravdového naplnění. Zde už na vás dýchne všudypřítomný vliv sousední Barmy. Tady navštívíme VESNICI DLOUHOKRKÝCH KAYANŮ, kde se blíže seznámíme s jejich tradičním až kontroverzním způsobem života. Návrat zpět do Pai.
odjezd ještě více na sever Thajska, přes několik národních parků dorazíme do oblasti působivých hor a zároveň nížin zaplavených Mekongem - nacházíme se v provincii CHIANG RAI, která se chlubí nejrozmanitějším etnickým osídlením. Nesmíme opomenout zastávku v netypickém "bílém watu" WAT RONG KHUN připomínajícím třpytivý porcelán. Poslední večer na siamském území strávíme při šálku kvalitní místní kávy nebo čínského čaje, kterému se tu velmi dobře daří díky nedaleké hranici s Čínou.
brzy ráno odjezd na thajsko-laoskou hranici, následuje pozemní přechod hranice a nalodění na loďku, na které si vychutnáme dvoudenní plavbu po MEKONGU oblastí horské laoské divočiny. Toto je vskutku nezapomenutelný zážitek z putování Indočínou. Budeme míjet jen břehy Mekongu obrostlé banánovníky, nahlédneme do života místních kmenů žijících na březích v tradičních vesničkách zasazených mezi rozeklanými skalisky. Večer zakotvíme ve vesnici PAKBENG, abychom okusili prostý život horských kmenů.
pokračování v plavbě, jejímž cílem je bývalé horské království, centrum francouzské Indočíny na seznamu UNESCO - koloniální město LUANG PRABANG. Prozkoumáme staré město, jeho chrámové komplexy, domy obchodníků a bohatá sídla. Tradiční laoskou kulturu objevíme pouhým touláním se klikatícími se uličkami. Ze svatého kopce PHOUSI budeme mít město, třpytivé řeky a džungli jako na dlani. Neunikne nám KRÁLOVSKÝ PALÁC ani noční luangprabangský trh.
dokončení prohlídky LUANG PRABANGU, návštěva vesničky BAN XANG HAI, které se už neřekne jinak než "whisky village", ve které ochutnáme místní lao-lao, tedy whisky ze zkvašené lepkavé rýže.
kdysi ospalá vesnice VANG VIENG nás překvapí svým živým "baťůžkářským" způsobem bytí. Život tu plyne zcela pohodově, jak by také ne, když je obklopeno přírodními krásami vybízejícími k relaxu i sportovním aktivitám. Půjčíme si kola a projedeme se podél řeky Nam Song s výhledy na vápencové homole a nebo se vykoupeme v tůních 30metrovém vodopádu TAD KAENG YUI a necháme se okouzlit jeskyní PHOU KHAM, ke které se dostaneme procházkou přes rýžová pole a bambusový most.
na cestě do hlavního laoského města VIENTIANE se zastavíme u jezera ANG NAM NGUM, které je poseto ostrůvky a lemováno plážemi vyzívajícími ke koupání. Ochutnáme tu rovněž i vynikající čerstvé jezerní úlovky na grilu. Po příjezdu do VIENTIANE, jedné z nejklidnějších metropolí jihovýchodní Asie, se příjemnou procházkou projdeme kolem chrámů VAT SISAKET, VAT SIMUANG, navštívíme náměstí NAM PHOU (v případě dostatku času další zajímavá místa) a z nábřeží budeme pozorovat západ slunce nad Mekongem.
ranní dokončení prohlídky VIENTIANE, návštěva některého z chrámů. Krátký přelet do vietnamské metropole na Rudé řece - HANOJE. Projdeme se mezi koloniálními domky ve Francouzské čtvrti, které dominuje budova OPERY, jež je skvělou ukázkou pařížské architektury. Večer budeme pozorovat okolní ruch kolem úchvatného mostu Huc na jezeře HOAN KIEM, který je postaven z červeně lakovaného dřeva, a den zakončíme představením vodních loutek.
prozkoumávání hanojské čtvrti BA DINH, které dominuje HO ČI MINHOVO MAUZOLEUM A MUZEUM včetně jeho rodného domu. Strýčka Ho opustíme a vydáme se k PREZIDENTSKÉMU PALÁCI, který si prohlédneme při procházce palácovými zahradami. Významným symbolem města je rovněž PAGODA JEDNOHO SLOUPU s obřím stromem bo, pod nímž se Buddhovi dostalo osvícení, nebo nejuctívanější hanojských chrámový komplex CHRÁM LITERATURY, do kterého se vstupuje dvoustupňovou branou Van Mieu. Večer odjedeme nočním lehátkovým vlakem podél toku Rudé řeky do hornatého severu, kterému vévodí mimořádné krásné místo na úpatí nejvyšší vietnamské hory Fan Si Pan - SA PA.
ráno příjezd do SA PA, kde si trochu odpočinete od chaosu a dopravy, která je typická pro Hanoj. Odsud vyrazíme silnicí vedoucí do nejřidčeji osídlené části severního Vietnamu k PRŮSMYKU NEBESKÉ BRÁNY ležícímu ve výšce 2 100 m, odkud se nám naskytnou nádherné výhledy do okolí, na menšinové vesničky a zajímavé vodopády. Následuje oběd formou pikniku. Nacházíme se v území izolovaných vesnic, kde žije asi 6 milionů příslušníků etnických menšin. A my se na chvilku staneme jejich přáteli, jelikož se vydáme, chvilku pěšky a pak zase mototaxíkem, na průzkum vesnice TA VAN, jež je osadou kmene Dao a Giay, a večer tu strávíme nocleh přímo ve vesnici, mezi rýžovými poličky a zvlněnými horami. Místní nás rádi naučí pár základních slovíček z jejich dialektu, ukáží nám, jak se vyrábí košíky nebo výšivky a uvaří nám večeři.
po probuzení do klidného rána se vydáme ještě na návštěvu hmongských vesnic CAT CAT a LAO CHAI. Večer odjedeme nočním lehátkovým vlakem zpět do HANOJE.
čeká nás výlet k nejposvátnějšími místu Vietnamu - PAGODĚ VŮNÍ, která je ukrytá v 50 m vysoké jeskyni. Než se k pagodě dostaneme, musíme lodí proplout mezi vápencovými kopci a políčky zdejších farmářů, a nakonec vyjet lanovkou.
poslední nákupy, odlet domů.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

duben 2019

       
19.4.2019 21 / 20 Praha 58 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.