nahrávám...

To nejlepší z Budapešti + OSTŘIHOM + KRÁLOVSTVÍ VÍN TOKAJ (autobusem z Ostravy)

Navigace:
Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + OSTŘIHOM + KRÁLOVSTVÍ VÍN TOKAJ (autobusem z Ostravy)
Fotogragie Foto - Adventní Bratislava + BUDAPEŠŤ + VÍDEŇ (autobusem z Prahy)
Fotogragie Foto - Budapešť pro rodiče a děti + PRÁZDNINY NA BALATONU (autobusem z Ostravy)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + OSTŘIHOM + KRÁLOVSTVÍ VÍN TOKAJ (autobusem z Ostravy)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + OSTŘIHOM + KRÁLOVSTVÍ VÍN TOKAJ (autobusem z Ostravy)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + OSTŘIHOM + KRÁLOVSTVÍ VÍN TOKAJ (autobusem z Ostravy)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + OSTŘIHOM + KRÁLOVSTVÍ VÍN TOKAJ (autobusem z Ostravy)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + OSTŘIHOM + KRÁLOVSTVÍ VÍN TOKAJ (autobusem z Ostravy)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + TERMÁLNÍ LÁZNĚ (autobusem)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + TERMÁLNÍ LÁZNĚ (autobusem)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Maďarska + PLAVBA PO DUNAJI (autobusem z Ostravy)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Maďarska + PLAVBA PO DUNAJI (autobusem z Ostravy)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Maďarska + PLAVBA PO DUNAJI (autobusem z Ostravy)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Maďarska + PLAVBA PO DUNAJI (autobusem z Ostravy)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Maďarska + PLAVBA PO DUNAJI (autobusem z Ostravy)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Vídně + BUDAPEŠŤ (autobusem)
Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + OSTŘIHOM + KRÁLOVSTVÍ VÍN TOKAJ (autobusem z Ostravy) Fotogragie Foto - Adventní Bratislava + BUDAPEŠŤ + VÍDEŇ (autobusem z Prahy) Fotogragie Foto - Budapešť pro rodiče a děti + PRÁZDNINY NA BALATONU (autobusem z Ostravy) Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + OSTŘIHOM + KRÁLOVSTVÍ VÍN TOKAJ (autobusem z Ostravy) Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + OSTŘIHOM + KRÁLOVSTVÍ VÍN TOKAJ (autobusem z Ostravy) Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + OSTŘIHOM + KRÁLOVSTVÍ VÍN TOKAJ (autobusem z Ostravy) Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + OSTŘIHOM + KRÁLOVSTVÍ VÍN TOKAJ (autobusem z Ostravy) Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + OSTŘIHOM + KRÁLOVSTVÍ VÍN TOKAJ (autobusem z Ostravy) Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + TERMÁLNÍ LÁZNĚ (autobusem) Fotogragie Foto - To nejlepší z Budapešti + TERMÁLNÍ LÁZNĚ (autobusem) Fotogragie Foto - To nejlepší z Maďarska + PLAVBA PO DUNAJI (autobusem z Ostravy) Fotogragie Foto - To nejlepší z Maďarska + PLAVBA PO DUNAJI (autobusem z Ostravy) Fotogragie Foto - To nejlepší z Maďarska + PLAVBA PO DUNAJI (autobusem z Ostravy) Fotogragie Foto - To nejlepší z Maďarska + PLAVBA PO DUNAJI (autobusem z Ostravy) Fotogragie Foto - To nejlepší z Maďarska + PLAVBA PO DUNAJI (autobusem z Ostravy) Fotogragie Foto - To nejlepší z Vídně + BUDAPEŠŤ (autobusem)
Číslo zájezdu 537874
Doprava Autobusem - MaďarskoAutobusem
Lokalita
Maďarsko
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 11.06.2020
Cena od
5 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Působivá architektura, lázeňská pohoda, vyhlášená gastronomie… Máte vybráno? Dopřejte si dovolenou bez kompromisů. Projdete se nejkrásnější pešťskou ulicí, nejlepší fotky pořídíte z Rybářské bašty, vychutnáte si plavbu po Dunaji i odpočinek v termálech. Objevíte skrytá zákoutí malebného Egeru a vydáte se do kraje nekonečných vinic, kde se rodí pravé tokajské. Prožijte Maďarsko, jak ho neznáte!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Ubytování

Typ ubytování Hotel ***

ubytování je v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích
pokoje mají vlastní sociální zařízení, na hotelu je zdarma WiFi

Stravování

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem
 • 3x ubytování v 3* hotelu
 • 3x snídaně
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupné do památek
 • požadavek na konkrétní usazení v autobuse: 200 Kč/osoba
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 300 Kč

Program zájezdu

Po příjezdu do Budapešti si prohlédneme největší lákadla maďarské metropole. Nevynecháme Rybářskou baštu či impozantní budovu parlamentu. Vychutnáme si i atmosféru v lázních nebo v některém ze zdejších podniků. V ranních hodinách odjezd autobusem z Ostravy, nástupními místy po trase jsou Olomouc, Brno a Bratislava, příjezd do Budapešti kolem poledne. Při procházce historickými částmi měst Budína a Pešti zhlédneme ta nejkrásnější místa maďarské metropole, města habsburské pompéznosti i úžasných termálů. Půjdeme kolem Královského paláce, korunovačního Matyášova chrámu a dominanty Budapešti, Rybářské bašty. Poté přejedeme na pešťskou stranu Dunaje k impozantní budově parlamentu, od které se vydáme přes Náměstí Svobody až k bazilice sv. Štěpána, patrona země. V okolí náměstí Deák Ferenc tér, na kterém se sbíhají legendární městské bulváry, budeme mít dostatek času na oběd a odpočinek. Po obědě budeme v prohlídce města pokračovat po jedné z nejkrásnějších pešťských ulic Váci utca až k  největší městské tržnici Vásárcsarnok , kde najdete vše, co je základem maďarské kuchyně: různé druhy mleté papriky, celé věnce sušených paprikových lusků, různě připravené uzené klobásy, salámy, různé druhy pálenek, čerstvé ovoce a zeleninu a mnoho dalšího. Je to ideální místo pronákup suvenýrů. Podvečer můžete strávit v jednom z mnoha budapešťských lázeňských domů nebo třeba na večírku v některém z barů či klubů na Király utca.
Dnes nás čeká nezapomenutelná Ostřihomská katedrála a dunajské korzo v Szentendre. Večer si užijeme okouzlující Budapešť při jedinečné plavbě po Dunaji.    Ráno po snídani vyrazíme do Ostřihomi, sídla arcidiecéze, kterou založil v roce 1000 svatý Štěpán. Navštívíme zde největší sakrální stavbu v zemi. Ostřihomská bazilika je monumentální stavba vypínající se nad Dunajem jako klenot, který je výraznou dominantou širokého okolí. Výhledy z vrcholu kupole baziliky jsou přímo fenomenální. V Ostřihomi naší pozornosti jistě neujde ani most Marie Valérie spojující Ostřihom se slovenským Štúrovem . Toto unikátní technické dílo zde bylo znovu postaveno až poté, co obě země vstoupily společně do Evropské unie. Původní most z roku 1895 byl vyhozen do povětří za druhé světové války, v letech 1944–2001 tak neexistovalo mezi oběma městy jiné spojení než převoznictví.  Odpoledne se přesuneme do nedalekého města Szentendre, tedy města Svatého Ondřeje. Kouzelné dunajské městečko s křivolakými uličkami, říční promenádou a nezaměnitelnou atmosférou „města umělců“ je plné galerií, kaváren, uměleckých dílen a na slunci se poflakujících koček. Moderní umění zdejších galerií se ve Svatém Ondřeji dokonale snoubí s folklórem a tradicemi místních obyvatel, kteří zde před staletími přišli převážně z Řecka a Srbska. Svatý Ondřej je malým balkánským ostrovem v maďarském moři.  Zpět do Budapešti se vrátíme v podvečer tak, abychom měli možnost užít si  jedinečnou plavbu po Dunaji a za hudebního doprovodu Brahmse a Strausse obdivovat slavnostně nasvícené město. V noci odpočinek na hotelu, nebo raději čardáš a říznou cikánskou kapelu? Výběr je jen na vás.
Vydáme se za krásami severovýchodního Maďarska. Po návštěvě malebného Egeru s monumentální bazilikou zamíříme do proslulé vinařské oblasti Tokaj, kde ochutnáme nejlepší vína a speciality tokajské kuchyně. Po snídani vyrazíme směrem na východ, co města Eger. Zájemci mohou strávit půl dne v lázních , případně si s průvodcem projít historické centrum a shlédnout tak nejednu zajímavost. Pomátkou na Turky a jejich nájezdy je 40 metrů vysoký úzký minaret, ze kterého si můžete vychutnat fantastický výhled na město. Procházkou městem objevíme nejen momumentální neoklasicistní baziliku, nápadně podobnou té v Ostřihomi, ale také úžasný minoritní kostel na náměstí Dobó István Tér. Úzké uličky historického centra města vybízejí k bezcílnému bloudění a velké množství místních restaurací, kaváren, vinných sklípků zase lákají k posezení . Odpoledne se přesuneme ještě o kousek dál na východ, do městečka a potažmo stejnojmenného regionu Tokaj. Tato velmi známá vinařská oblast se rozprostírá na přibližně 12 tisících hektarech půdy, 90 procent plochy se nachází právě v severovýchodním Maďarsku. Zdejší víno má zlatou až jantarovou barvu s velmi výraznou chutí, jiné podobné na svetě nenajdete. Společně nás čeká mimo jiné prohlídka jednoho z místních vinařství , nebude chybět ani ochutnávka. Večer potom navštívíme některou ze zdejších vyhlášených restaurací, které se zaměřují především na speciality ze sladkovodních ryb . Dáme si sumce z řeky Tisy, úhoře z Bodrogu nebo halaszlé z řádně vypaseného kapříka a zapijeme to jedním z nejlepších evropských vín. Přejezd na ubytování v Tokaji.
Před návratem do ČR ještě navštívíme příhraniční město Ráb (Győr) a prohlédneme si historické centrum s barokními paláci, kostely a majestátní radnicí. Po snídani se vydáme zpět k domovu a cestou se zastavíme ve městě Győr (Ráb), které leží jen 40 kilometrů od slovenských hranic. Centrum města se rozkládá kolem nábřeží a je plné barokních paláců a kostelů, ulice překypují bary a kavárnami, lidmi se to zde jen hemží. Při procházce městem uvidíme zejména Biskupský palác s lapidáriem, přilehlou katedrálu, několik zajímavých kostelů a také majestátní budovu radnice.  Po pauze na oběd a občerstvení se vydáme  zpět do ČR , návrat do Ostravy v nočních hodinách.

Termíny

Datum Počet dnů Cena od Ceny / Rezervovat
       

červen 2020

     
11.6.2020 4 5 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.