nahrávám...

Transsibiřská magistrála

Navigace:
Fotogragie Chrám Krista Spasitele, obnovený po roce 1990 (Moskva) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Foto - Transsibiřská magistrála
Fotogragie Exponáty muzea v Port Bajkalu - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Evenkský stan – čum, zkonstruovaný z kůry (skanzen v Ulan Ude) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Dvorek jednoho z rekonstruovaných statků (skanzen Talcy) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Domy prvních osídlenců Sibiře (skanzen Talcy) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Celkový pohled na Port Bajkal - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Car puška, Kreml (Moskva) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Car kolokol, Kreml (Moskva) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Burjatské folklórní představení (skanzen v Ulan Ude) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Burjatské folklórní představení (skanzen v Ulan Ude) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Burjaté se rádi fotografují před budhistickými chrámy (Ivolginskij klášter) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Buddhistické stúpy před jedním z chrámů (Ivolginskij klášter) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Břeh řeky Volhy (Kazaň) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Bajkalský rybář ve vesnici Port Bajkal - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Bajkalský oběd – čerstvě vyuzená ryba a asijský chleba - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Autobusová zastávka na Bajkale - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna
Fotogragie Transsibiřská magistrála
Fotogragie Chrám Krista Spasitele, obnovený po roce 1990 (Moskva) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Foto - Transsibiřská magistrála Fotogragie Exponáty muzea v Port Bajkalu - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Evenkský stan – čum, zkonstruovaný z kůry (skanzen v Ulan Ude) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Dvorek jednoho z rekonstruovaných statků (skanzen Talcy) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Domy prvních osídlenců Sibiře (skanzen Talcy) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Celkový pohled na Port Bajkal - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Car puška, Kreml (Moskva) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Car kolokol, Kreml (Moskva) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Burjatské folklórní představení (skanzen v Ulan Ude) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Burjatské folklórní představení (skanzen v Ulan Ude) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Burjaté se rádi fotografují před budhistickými chrámy (Ivolginskij klášter) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Buddhistické stúpy před jedním z chrámů (Ivolginskij klášter) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Břeh řeky Volhy (Kazaň) - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Bajkalský rybář ve vesnici Port Bajkal - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Bajkalský oběd – čerstvě vyuzená ryba a asijský chleba - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Autobusová zastávka na Bajkale - © Foto: Ivo Dokoupil, archiv CK Kudrna Fotogragie Transsibiřská magistrála
Číslo zájezdu 502476
Doprava Vlastní doprava - RuskoVlastní doprava
Lokalita
Rusko
Oblasti Oblast Bajkal
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Vlastní
Termínů
první 21.09.2019
poslední 18.10.2019
Cena od
32 800 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Na světě jsou dnes v provozu milióny kilometrů železničních tratí, ale pouze na jedné z nich si jako pasažéři můžete koupit vlakovou jízdenku, která vás opravňuje projet jedním vlakem plných 9288 km, což je největší tarifní vzdálenost světových železnic. Po trati Transsibiřské magistrály, jednoho ze zázraků světového stavitelství, z Moskvy do Vladivostoku pojedeme 164 hodin napříč dvěma kontinenty a občas i rychlostí 140 km/hod, projedeme 89 měst, překročíme 16 velkých řek a sedm časových pásem,  projedeme přes řeku Amur po nejdelším mostě měřícím 2568 metrů a na břehu největší světové zásobárny pitné vody spatříme jediné nádraží na světě postavené z mramoru. A to vše v pohodlí tradičních ruských lůžkových vozů vybavených stevardkou a samovarem s neustále horkou vodou na čaj či kávu. Za oknem nám bude ubíhat zlátnoucí sibiřské lesy a po cestě několikrát vystoupíme, abychom navštívili ta nejznámější místa na trati. Projedeme oblastmi obývanými různými národy a ochutnáme speciality regionálních kuchyní – ruské, tatarské, mongolské, kavkazské, čínské.

Ruské vlaky
Cestování ruskými vlaky je i na velké vzdálenosti pohodlné i díky skutečnosti, že ruské vagony jsou díky širšímu rozchodu o něco větší. Ruské lůžkové vagony jsou vybaveny stejně jako naše, v kupé jsou čtyři lůžka, stoleček, osvětlení, místo na zavazadla. V některých vlacích je možné zajistit i dvoulůžkové kupé za příplatek. O pohodlí cestujících se stará stevard, po celou dobu je k dispozici samovar s horkou vodou na přípravu jídla nebo nápojů. Stravovat se lze v jídelním voze nebo se lze zásobovat jídlem přímo na nádražích nebo na nástupištích, kde často domorodci prodávají potraviny, uzené ryby nebo teplé pirožky.

Program: 1.- 2. Přílet do MOSKVY , ubytování v hostelu, prohlídka centra, Rudé náměstí , GUM, Chrám Vasila Blaženého , návšteva Kremlu  a Treťjakovské galerie. Odjezd vlakem z Kazaňského nádraží a první nocleh ve vlaku.

3. První zastávkou bude KAZAŇ , centrum Tatarské republiky rozkládající se na řece Volze. Prohlédneme si historické centum, místní Kreml , tatarskou mešitu, na tržišti si koupíme tatarský čaj Čak čak a na noc se vrátíme do vlaku.

4. Přijedeme do JEKATĚRINBURGU (bývalý Sverdlovsk), hraničního města mezi Evropou a Asií, centra Uralu. Prohlédneme si železniční muzeum a centrum města s Chrámem všech svatých na krvi, který stojí na místě, kde bolševici v roce 1918 povraždili carskou rodinu. Navštívíme muzeum uměleckého zpracování uralských minerálů a nočním vlakem se vydáme na další cestu.

5. Zastávka v NOVOSIBIRSKU, největším sibiřském velkoměstě na řece Ob. Navštívíme centrum města s gigantickou sochou Lenina, budeme obdivovat velkolepé nádraží zdobené mramorem a večer opět nasedneme do vlaku.

6. Příjezd do KRASNOJARSKU, městě na řece Jeniseji. Prohlédneme si místní železniční muzeum, hydroelektrárnu a navštívíme přírodní rezervaci Krasnojarské sloupy.

7. - 8. V IRKUTSKU vlak na chvíli opustíme a ubytujeme se na dvě noci na pevné půdě hostelu. Upoutá nás historické centrum s původními dřevěnými domky, muzeum děkabristů, nábřeží řeky ANGARY a místní tržiště. Přejedeme do skanzenu TALCY, kde budeme obdivovat stavby Evenků a sibiřských osadníků. Poté se přesuneme do Listvjanky na prohlídku unikátního limnografického muzea s akváriem s bajkalským tuleněm – něrpou a určitě nemineme ani trh s pečenými a uzenými omuly právě vylovenými z Bajkalu. Přes ústí řeky Angary se přeplavíme kolem pověstmi opředeného Šamanského kamene k nádraží Port Bajkal, bývalé stanici Krugobajkalky s unikátním muzeem a vrátíme se na nocleh do Irkutsku.

9. Ráno vlakem přejedem do Sljudjanky na břeh BAJKALU , nejhlubšího jezera na světě, kde můžeme obdivovat jediné nádraží na světě, které je celé postaveno z mramoru. Bylo dokončeno v roce 1904 jako pomník připomínající oběti a utrpení stavitelů a završující stavbu unikátní a technicky mimořádně náročné "krugobajkalky". Návštívíme pobřeží Bajkalu a uděláme si pěší výlet do údolí masivu Chamar Daban kolem romantické říčky Sljudjanka. Ohřejeme se v opravdové ruské bánji (sauně) a poté opět usedneme do vlaku a vyrazíme na další cestu.

10. V ULAN UDE, hlavním městě Burjatské republiky, naši pozornost upoutá buddhistický klášter (dacan) v Ivolginsku, centrum města s největší hlavou V. I. Lenina na světě a staré čtvrti města s dřevěnými kupeckými domy zdobenými dřevořezbou. Navštívíme také skanzen dokumentující architekturu Burjatska a večer opět odjedeme vlakem.

11. - 12. Za zastávku rozhodně stojí i ČITA, kdysi významná pevnost na cestě kolonizace Sibiře. Prohlédneme si centrum, Muzeum zabajkalské železnice, vlastivědné muzeum a večer opět odjedeme vlakem, kde strávíme následující dvě noci a den.

13. Nevynecháme ani BIROBIDŽAN, hlavní město Židovské autonomní oblasti se zajímavou historií. Po prohlídce města se synagogou a židovským kulturním centrem přejedeme do CHABAROVSKA, centra ruského Dálného východu na řece Amur jen 20 km od čínských hranic. Opět spočineme v hostelu a ráno budeme obdivovat veletok řeky s nábřežím, navštívíme některé z muzeí a na tržišti si pochutnáme na čínských knedlíčcích plněných zelím.

14. – 16. Cílová stanice - VLADIVOSTOK na pobřeží Tichého oceánu. Ubytujeme se, prohlédneme si město i muzeum ponorek a navštívíme nové oceanárium na Ruském ostrově – jedno z největších na světě. Poté již vyrazíme na cestu k domovu.

Nástupní místo: Moskva
Výstupní místo: Vladivostok

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou dopravu vlakem
 • místními busy
 • pronajatými maršrutkami i přívozem
 • noclehy 10x v kupé a 5x v hostelu
 • průvodce
 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 16.000 Kč včetně tax)
 • vízum
 • stravování
 • poplatky za úschovu zavazadel při návštěvě měst
 • vstupy do památek a muzeíPOZOR! Kvůli vyřízení víz je možné se přihlásit nejpozději 4 týdny před odjezdem. Veškeré podklady k vyřízení vám poskytne CK
 • poplatek za vyřízení (aktuálně cca 2.300 Kč) není zahrnutý v ceně zájezdu

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

září 2019

     
21.9.2019 16 / 15 32 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
       

říjen 2019

     
18.10.2019 16 / 15 32 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.