nahrávám...

Tři ruská hlavní města: Moskva, vlakem do Nižného Novgorodu, lodí do Kazaně – letecký poznávací zájezd ***

Navigace:
Fotogragie Tři ruská hlavní města - Nižnij Novgorod
Fotogragie Tatarstán, Bolgar, Bílá mešita
Fotogragie Tatarstán, Kazaňský Kreml
Fotogragie Tatarstán, řeka Volha
Fotogragie Tatarstán, tatarská kuchyně
Fotogragie Tři ruská hlavní města - Makarevo
Fotogragie Tři ruská hlavní města - Moskva, Kreml
Fotogragie Tři ruská hlavní města - Sergiev Posad
Fotogragie Tři ruská hlavní města - Sergiev Posad
Fotogragie Tři ruská hlavní města - Nižnij Novgorod Fotogragie Tatarstán, Bolgar, Bílá mešita Fotogragie Tatarstán, Kazaňský Kreml Fotogragie Tatarstán, řeka Volha Fotogragie Tatarstán, tatarská kuchyně Fotogragie Tři ruská hlavní města - Makarevo Fotogragie Tři ruská hlavní města - Moskva, Kreml Fotogragie Tři ruská hlavní města - Sergiev Posad Fotogragie Tři ruská hlavní města - Sergiev Posad
Číslo zájezdu 507801
Doprava Letecky - RuskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Rusko
Ubytování Hotel
Strava Vlastní
Termínů
první 03.08.2019
Cena od
52 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

MOSKVA-SERGIEV POSAD-MAKAREVO-KAZAŇ-BOLGAR-SVIJAŽSK

Doprava

Doprava do Ruska je zajištěna leteckou společností ČSA

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha - Moskva 8:50-12:55, Kazaň - Praha 3:25-06:15


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

(Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm)

(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Cena zahrnuje

 • letenku Praha-Moskva a Kazaň-Praha vč. tax
 • dopravu ruskými autobusy dle programu
 • dopravu vlakem Moskva – Nižnij Novgorod, 2. třída
 • plavbu lodí Nižnij Novgorod – Kazaň
 • 1x ubytování na lodi (dvoulůžkové kajuty s vlastním soc. zařízením)
 • 8x ubytování ve 3* hotelech
 • 8x snídaně
 • 9x večeře a 5x oběd
 • výlety dle programu
 • vstupy do navštívených objektů dle programu
 • služby českého průvodce a místních ruských průvodců

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
 • Vízum do Ruska 1.990 Kč
 • Jednolůžkový pokoj 9.900 Kč
 • Transfer Brno-Praha- Brno 800 Kč

Program zájezdu

Odlet z Prahy, přílet do Moskvy , transfer do hotelu, uložení zavazadel. První prohlídka Mosky: Rudé náměstí , centrum Ruska, chrám Vasila Blaženého, dřívější soukromý chrám Ivana Hrozného, Divadelní náměstí, světově proslulé divadlo Bolšoj teatr , Vorobejovy hory (dříve Leninské hory, někdy nesprávně překládáno jako Vrabčí hory, název pochází ze jména poustevníka jménem Vorobej), Moskevská univerzita. Večeře, nocleh.
Snídaně, pokračování prohlídky Moskvy. Návštěva historické Červené trasy moskevského metra. Návštěva krásné pěší ulice Starý Arbat ,jednoznačně nejznámější ulice v Moskvě, vyhledávané převážně turisty. Najdete tu umělce, tvořící a prodávající svá díla, hrající na rozličné nástroje, lidi, hrající šachy přímo na ulici, taneční vystoupení, tady to žije. Odpoledne návštěva Kremlu , kde je možno spatřit nejlepší ukázky ruské církevní i světské architektury – katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, chrám Zvěstování i chrám Archanděla Michaela s hrobkami ruských panovníků. Dále Velký Kremelský palác, Těremský palác se soukromými komnatami ruských carů a další paláce, v nichž jsou vystaveny poklady Ruské říše. Návštěva kremelské Zbrojnice – Oružejnaja Palata , nejstaršího ruského muzea s unikátními sbírkami pokladů ruských carů. Večeře, návrat do hotelu.
Snídaně. Výlet do Sergiev Posadu , malebného starobylého města umělců a dřevořezbářů s Trojickosergejevským klášterem , který patří mezi nejstarší a nejuctívanější v Rusku. Toto místo se stalo nejen centrem ruského pravoslaví, ale i jedním z největších muzeí s bohatými sbírkami od 14. do 20. stol. Po prohlídce návrat do Moskvy, přesun na nádraží, přejezd rychlíkem do Nižného Novgorodu (cca 400 km, necelé 4 hodiny). Pozdní večeře v Nižném Novgorodu, ubytování.
Snídaně, prohlídka Nižného Novgorodu . Rusky Nižnij Novgorod, v letech 1932-90 se město jmenovalo Gorkij. Byly zde zřízeny strategické vojenské závody a město bylo pro návštěvníky uzavřeno. Rozkládá se ve středu Východoevropské roviny na soutoku řek Oky a Volhy. Nižněnovgorodský kreml , pevnost z červených cihel, čítající 13 věží, která obstála i při tatarské obléhání v roce 1520 a 1536, Pečerský klášter Nanebevstoupení ze 14. století, muzeum Maxima Gorkého, muzeum Andreje Sacharova aj. Nalodění na parník cca ve 13 hodin, ubytování ve dvoulůžkových kajutách s vlastním soc. zařízením. Poplujeme po řece Volze až do Kazaně, přibližně 450 km. Po vyplutí bude první zastávka v Makarevu , kde si prohlédneme Želtovodský klášter Svaté Trojice. Večeře na lodi.
Čeboksary, pouze půlhodinová technická zastávka lodi k doplnění paliva apod. Snídaně a oběd na lodi. V 16 hodin připlutí do Kazaně, transfer do hotelu, večeře v hotelu.
Snídaně. Dopoledne návštěva muzena čak čaku – čak čak je sladké tatatrské pečivo, známé daleko za hranicemi Tatarstánu. Odpoledne autobusová a pěší prohlídka města Kazaň , hlavního města Tatarstánu. Prohlídka Kazaňského Kremlu , památky UNESCO, jehož tisíciletá historie byla doložena nálezem zlatého dukátu českého krále Václava II. Návštěva jedné z největších evropských mešit Kul Šarif, která mírumilovně leží jen pár metrů od pravoslavného křesťanského Petropavlovského chrámu, který si také prohlédneme. Z Kremlu jsou panoramatické výhledy na část města a řeku Kazaňku, která se nedaleko vlévá do Volhy. Dále si prohlédneme čtvrť, kde mohli dle rozhodnutí cara bydlet tatarští obyvatelé, starou Tatarskou svobodu a kde se do dnešních dnů zachovaly dřevěné, jasnými barvami zdobené domy. Dále navštívíme Bogorodický klášter s kouzelnou ikonou Kazaňské matky Boží. Oběd bude v restauraci Tugan Avylym, která je součástí stylizované dřevěné tatarské vesnice. Zde se také zúčastníme interaktivního představení Tatarský kaljapuš (název tatarské čapky), kde se zábavnou formou seznámíme s tatarskou historií, zvyky a tradicemi. Večeře v hotelu.
Snídaně. Celodenní výlet do historického města Bolgar (190 km). Bolgar se nachází na levém břehu řeky Volhy, 30 km jižně od jejího soutoku s řekou Kamou. Nový most přes řeku Kamu ostatně cestou budeme přejíždět. Jedná se o starobylé město, památku UNESCO, s historií delší než tisíc let, původní hlavní město Tatarstánu, kam delegace z Bagdádu kdysi přinesla islám. Tudy procházely dávné karavany, zde se setkávali severní Vikingové se zástupci arabského kalifátu, evropské národy (Maďaři, Francouzi, Češi) s tehdejšími Volžskými Bulhary. Návštěva muzea bulharské civilizace, muzea, kde je umístěn největší tištěný korán na světě a starého bulharského hradiště. Oběd v muzeu chleba, interaktivním muzeu zemědělství a výroby chleba. Prohlídka Bílé mešity . Večeře v hotelu.
Snídaně. Výlet do města Svijažsk (60 km). Město s původem v roce 1551 leží na strově na řece Svijaga, těsně před jejím soutokem s řekou Volhou. Jedná se o památku UNESCO. Město bylo založeno jako pevnost carem Ivanem Hrozným, jako pevnost, kde by si jeho vojska, unavená pochodem z Nižního Novgorodu, mohla odpočinout a snáze pak dobýt pevnost Tatarů na místě dnešního Kazaňského Kremlu. Historie města je také svázána s první světovou válkou, zde se jí zúčastnily známé české legie. Navštívíme muzeum historie Svijažsku, Trojický chrám, Řemeslnou svobodu a zúčastníme se interaktivní hry Střelecká zábava – střelba z luku, kuše, hod kopím apod. Oběd v etnografickém muzeu pod otevřeným nebem Tatar Avyly. Jedná se o napodobeninu tatarské vesnice v předměstí Kazaně. Večeře v hotelu.
Snídaně. Autobusový výlet Kazaň očima Čechů. Navštíme ulici Baumana , pěší zónu v centru města, kde se také nachází budova ruské centrální banky. Sem car umístil ruské zlato před první světovou válkou a na zmizení jeho části se zřejmě podílely během ruské občanské války české legie. Ikona Česká láska v pravoslavném chrámu. Návštěva Národního muzea Tatarské republiky. Oběd na ulici Baumana v Domě tatarské kuchyně. Večeře s návštěvou malého pivovaru v hotelu Nogaj. Krátký odpočinek na pokojích.
V noci transfer na letiště a odlet do Prahy, přílet ráno

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2019

       
3.8.2019 10 / 9 Praha 52 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.