nahrávám...

Turistické Norsko S Nádechem Islandu

Navigace:
Fotogragie tura-na-ledovec-pod-fanaraken
Fotogragie -4-33
Fotogragie na-hrebenu-bessegen
Fotogragie nejvyssi-hora-norska-galhopigen
Fotogragie norsky-np-jotunheimen
Fotogragie pohled-na-jezero-gjende
Fotogragie sestup-z-galhopiggen-np-jotunheimen
Fotogragie tura-na-ledovec-pod-fanaraken-3
Fotogragie vyhlidka-na-aurlandfjord
Fotogragie tura-na-ledovec-pod-fanaraken Fotogragie -4-33 Fotogragie na-hrebenu-bessegen Fotogragie nejvyssi-hora-norska-galhopigen Fotogragie norsky-np-jotunheimen Fotogragie pohled-na-jezero-gjende Fotogragie sestup-z-galhopiggen-np-jotunheimen Fotogragie tura-na-ledovec-pod-fanaraken-3 Fotogragie vyhlidka-na-aurlandfjord
Číslo zájezdu 514698
Doprava Letecky - NorskoLetecky
Lokalita
Norsko
Ubytování Chata
Strava Večeře
Termínů
první 09.08.2019
Cena od
24 900 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Užijte si Norsko hlavně s pohorkami na nohou. Těm, kteří mají rádi  celodenní túry a zvláště výstupy , nabízíme skvělý zájezd s pořádnou dávkou turistiky. Trasa je vhodná pro turisty zvyklé na pohyb v horách. Některé túry můžete uskutečnit sami bez průvodce (ten je zároveň řidičem minibusu pro 9 osob) a volba délky tras je možná po dohodě účastníků.
Zdoláme několik dvoutisícových vrcholů v NP Jotunheimen a v jeho okolí se několikrát dostaneme do ledovcem ohlazené krajiny bez vyšší vegetace, zato s bludnými balvany a výhledy na ledovce. Podobnost s Islandem navodí nejen mnohé bezejmenné i mohutné vodopády, divoké řeky a malebná jezera, ale i dvě méně známé lokality. Až na výjimky se budeme pohybovat v liduprázdné krajině bez turistů, zato s osamělými farmami, pasoucími se ovcemi, a možná i soby nebo losy. 
Součástí programu je možnost absolvovat dvou až třídenní trek , včetně možnosti dosáhnout nejvyššího vrcholu Skandinávie (bez průvodce).
Dejte vale civilizaci a vyrazte na jeden z našich nejkomornějších zájezdů v malé skupině.  Garance menší skupiny.
Ubytování ve 2lůžkových pokojích v rámci objektu (chaty) s více pokoji a v chatách KEMP. Sociální zařízení je na patře nebo v sanitární budově kempu.
V Norsku vám dodáme 6x polotovar pro přípravu večeří.

Cena zahrnuje

 • cestovní pojištění UNIQA K7C včetně storna a pojištění proti úpadku CK
 • průvodce
 • 6x večeře (klient si sám ohřeje zachlazený nebo zavařený polotovar)
 • dopravu mikrobusem
 • 9x ubytování v chatě s 2-3lůžkovými pokoji (bez povlečení, sociální zařízení na patře) a v chatách KEMP (2-3 ložnice se dvěma lůžky, většinou patrové postele, sociální zařízení v sanitární budově kempu)
 • letenku Praha – Oslo a zpět vč. let. tax

Cena nezahrnuje

 • další neuvedené služby
 • vstupné (téměř žádné)
 • jízdné po jezeru Gjende cca 150 NOK

Slevy

 • 23200 Kč, Slevněná časově omezená cena: 23200 Kč (z původní ceny 24900 Kč sleva 1700 Kč, již jen 10 dnů, platí do 5. 6. 2019, u termínu 33NO.190908)
 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Program zájezdu

V termínu od 14.6. odpolední let z Prahy do Oslo a odjezd na ubytování. Ostatní termíny večerní let z Prahy do Oslo, odjezd na ubytování (příjezd ve 2:00). Ubytování 6 nocí na dosah ledovcové řeky Sjoa.
 Před polednem se vydáme na kratší „zahřívací“ túru, při které vystoupíme na některý z méně náročných vrcholů v oblasti (Sjolikampen, Tessefjellet aj.). Variantou pro deštivé nebo mlhavé počasí jsou toulky v borových lesích u divoké ledovcové řeky Sjoa.
 Šotolinovou cestou dojedeme do horské vesnice Skĺbu a dále po tzv. Jotunheimenské cestě pod náhorní plošinu Valdresflya. Zdejší krajina má nádech tundry, v některých partiích je podobná Islandu. Túra v oblasti. 
 Dnes se vydáme na vyhlídkovou horu Heidalsmuen (1 745 m n. m.). Z vrcholu se nám naskytne panoramatický pohled na pohoří Rondane, masivy Jotunheimenu a nejdelší norské údolí Gudbrandsdalen. Délka túry cca 7 hodin.
 Odjezd brzy ráno: čeká nás tzv. norská národní túra – přechod hřebene Bessegen nad ledovcovým jezerem Gjende. Tato celodenní túra v národním parku Jotunheimen je jedna z nejkrásnějších tras nejen v Norsku. Ráno doplujeme po jezeře Gjende na chatu Memurubu, odkud se vydáme zpět přes hřeben Besseggen. Po náročném výstupu na vrchol Vestfjellet budeme odměněni výhledy na vrcholy pohoří Jotunheimen, náhorní plošinu Valdresflya a na krásné ledovcové jezero Gjende. Sestup zpět končí u horské chaty Gjendesheim. Délka túry je asi 8 hodin. Turisté, kteří už Bessegen znají se během 5. až 7. dne mohou vydat na dvou až třídenní trek se stany do nitra Jotunheimenu. Nejprve směrem k chatě Glitterheim, poté přes nebo pod Glittertindem k chatě Spiterstulen. Zde jsou další možnosti turistiky „nalehko“ včetně výstupu na nejvyšší vrchol Skandinávie Galhřppiggen (2 469 m n. m.), nebo pokračování v treku k chatě Leirvassbu. Setkání se skupinou navečer. Anebo se ke skupině připojíte už 7. den dopoledne, na programu je túra k vrcholu Fannarĺken. Noclehy ve vlastních nebo vypůjčených stanech. Zapůjčení v místě pobytu: 500 Kč/stan, nafukovací karimatka 100 Kč, vlastní spacák vezměte s sebou z ČR.
 Ráno odjezd na hranici NP Jotunheimen. Cesta k chatě Glitterheim pěšky, nebo lze na místě zapůjčit kolo (cca 100 NOK). Túra na dříve nejvyšší vrchol celé Skandinávie -  Glittertind (cca 2 465 m) s nádhernými výhledy na ledovcem modelovanou krajinu.
 Opět  brzy ráno odjezd z místa pobytu, zastávka v městečku Lom. Odpolední túra znovu v NP Jotunheimen, který je pokryt mnoha ledovci, nádhernými horskými jezery a divokými ledovcovými řekami. Jednou z možností je cca 7hodinová vysokohorská túra k vrcholu Fannarĺken obklopenému ledovci a sněhovými poli. Od chaty Fanarĺkhytta, která leží ve výšce 2 068 m n. m., budeme mít svět hor, jezer i fjordů jako na dlani. Navečer/večer setkání s těmi, kdo byli na treku. Odjezd na ubytování na dosah fjordu Sognefjorden (2 noci).
Odpočinkovější dny. Kratší nebo delší túry v oblasti atraktivních splazů největšího norského ledovce Jostedalsbreen (stejnojmenný národní park).
 Nejdelší fjord světa Sognefjorden překonáme trajektem. Na svět pod námi se podíváme pěkně z výšky z tzv. Sněžné cesty (Snřveien), odkud se také vydáme pěšky na toulky další oblastí podobnou Islandu. V případě pěkného počasí budeme odměněni panoramatickými  výhledy z výšky až 1 400 metrů nad hladinou Aurlandfjordu. Odjezd na poslední místo ubytování.10. den: Během dopoledne odjezd na letiště Gardermoen a odpoledne odlet do Prahy. V termínu 9. 8. – 18. 8. 2019 bude podle možností vozidla CK odlet zpět do Prahy z Osla nebo z Bergenu (s přestupem). Pozn.: Sled jednotlivých dní výše uvedeného programu může průvodce změnit, například na základě předpovědi počasí, vzhledem ke dni v týdnu, a z toho vyplývající otevírací doby obchodů, nebo podle předpokládaného počtu turistů v navštívených místech.
 Během dopoledne odjezd na letiště Gardermoen a odpoledne odlet do Prahy. V termínu 9. 8. – 18. 8. 2019 bude podle možností vozidla CK odlet zpět do Prahy z Osla nebo z Bergenu (s přestupem). Pozn.: Sled jednotlivých dní výše uvedeného programu může průvodce změnit, například na základě předpovědi počasí, vzhledem ke dni v týdnu, a z toho vyplývající otevírací doby obchodů, nebo podle předpokládaného počtu turistů v navštívených místech.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

srpen 2019

     
9.8.2019 10 / 9 24 900 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.