nahrávám...

Vánoce a silvestr v severním Thajsku a Kambodža

Navigace:
Fotogragie Bayon © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Baphuon © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Bangkoko, královský palác © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Banánový květ © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Ayutthaya © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Ayutthaya © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Ayutthaya © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Ayutthaya © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Ayutthaya © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Apsara © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Angkor Wat © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Angkor Wat © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Angkor Wat © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Angkor Thom © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie A červi se rozlezou © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Tonle Sap © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Thajské dobroty © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Vánoce a silvestr v severním Thajsku a Kambodža
Fotogragie Bayon © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Baphuon © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Bangkoko, královský palác © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Banánový květ © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Ayutthaya © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Ayutthaya © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Ayutthaya © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Ayutthaya © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Ayutthaya © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Apsara © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Angkor Wat © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Angkor Wat © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Angkor Wat © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Angkor Thom © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie A červi se rozlezou © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Tonle Sap © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Thajské dobroty © Foto: Martin Hessler a Dominika Sommerová, archiv CK Kudrna Fotogragie Vánoce a silvestr v severním Thajsku a Kambodža
Číslo zájezdu 502564
Doprava Vlastní doprava - KambodžaVlastní doprava
Lokalita
Kambodža
Oblasti Země
Ubytování Hostel
Strava Vlastní
Termínů
první 22.12.2019
Cena od
31 900 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Barvy, vůně a všudypřítomné úsměvy - to jsou první dojmy z návštěvy Thajska. Pestré buddhistické chrámy, oranžová roucha mnichů a vonné tyčinky. Ulice plné stánků s exotickými dobrotami, smějící se Thajci, rušné noční tržnice, ale také prosté vesnice horských kmenů daleko na severu. Okouzlující atmosféra památek z dávné historie Siamu, dechberoucí horské scenérie a úžasný mikrosvět asijské džungle. K tomu písčité pláže, teplé moře Thajského zálivu a malebné liduprázdné ostrůvky. A jako třešnička na dortu výtečná kuchyně jihovýchodní Asie. To je Thajsko - malý ráj na zemi. Pro cestovatele, kteří chtějí v Asii pobýt déle jsme připravili prodloužení do oblasti Angkor Watu. Navštívíte unikátní historické památky khmérské říše, nahlédnete do života na největším jezeře jihovýchodní Asie a poznáte svérázný svět Kambodže.

Program: 1. - 2. Prohlédneme si Bangkok - “Město andělů”. Navštívíme královský palác a chrám Wat Phra Kaeo se sochou smaragdového Buddhy. Prohlédneme si starou obchodní čtvrť China Town i rušnou Khaosan Road. Odpoledne si vychutnáme jízdu thajským vlakem do města Kanchanaburi. Večer se projdeme ke slavnému mostu přes řeku Kwai a navštívíme kuriózní muzeum 2. světové války.

3. Vydáme se do národního parku Erawan ke stejnojmenným vodopádům, které padají dolů v sedmi stupních přes 400 výškových metrů. Odpoledne zamíříme do Hell Fire Pass a projdeme si část železnice, jejíž stavba znamenala za 2. světové války smrt desetitisíců válečných zajatců a místních dělníků. Zastavíme se v jeskyni Krasae a večer se vrátíme zpět do města, kde si vychutnáme mumraj na noční tržnici.

4. - 5. Navštívíme starobylé město Ayutthaya (UNESCO), které bylo po 400 let hlavním městem Siamu. Dalším historickým zastavením bude rozsáhlý chrámový komplex Sukhothai (UNESCO) pamatující zlatý věk thajské civilizace. Oba historické parky můžeme prozkoumat ze sedla půjčeného bicyklu.

6. - 9. Přejedeme do města Chiang Mai přezdívaného “Růže severu”. Prohlédneme si staré opevněné město a starobylé chrámy z období říše Lanna. Večer prozkoumáme noční bazar, kde činorodí obyvatelé hor prodávají své výrobky. Ráno vyrazíme na třídenní pohodový trek thajským severem. Čekají nás etnicky pestré vesničky horských kmenů, pitoreskní vesnice Lahu situovaná na vrchu hory. Užijeme si atmosféru večerní džungle, jízdu na slonech, rafting i plavbu na bambusových vorech. Po celou dobu treku nás bude doprovázet místní průvodce.

10. - 11. Vydáme se do oblasti Zlatého trojúhelníku kde se setkávají hranice Thajska, Barmy a Laosu. V oblasti proslulé pěstováním opia můžeme sednout na loďku, přejet Mekong a nahlédnout do Laosu. V pohraničním městě Mae Sai si zase dosyta užijeme barmské atmosféry. Cestou z pohraničí navštívíme sněhově bílý a pohádkově zdobený chrám Wat Rong Khun a vesnici “dlouhokrkých” Karenů. Večer vyrazíme do ulic Chiang Mai vítat nový rok. Ráno vyjedeme nad město k chrámu Doi Suthep, který je právem nazýván nejkrásnějším chrámem severu. Z Chiangmai se rozloučíme procházkou kolem chrámů Wat Phra Singh a Wat Chedi Luang, nakoupíme suvenýry a nasedneme do nočního busu na jih.

12. - 13. Dva dny strávíme v poklidné Delfíní zátoce v národním parku Khao Sam Roi Yot. Kromě lenošení na pláži můžeme vyplout na moře v kajaku nebo rybářské lodi a podívat se na nedaleký opičí ostrov Ko Thalu obydlený makaky, doplout na nepřístupné pláže anebo se vydat se na kolech k obrovským jeskyním Tham Phraya Nakhon a Tham Sai.

14. Přejedeme do Bangkoku a odletíme do kambodžského Siem Riepu. Večer se projdeme městem a seznámíme s kambodžským světem.

15. Navštívíme skupinu chrámů Roulos, které patří k nejstarším v oblasti. Odpoledne vyrazíme lodí na Tonle Sap, největší jezero jihovýchodní Asie. Prohlédneme si pestrý život plovoucích vesnic, ochutnáme místní speciality a na večer se přemístíme k Angkor Watu užít si atmosféru odcházejícího dne v blízkosti nejkrásnější kambodžské památky.

16. Celý den věnujeme prohlídce chrámů v centrální části Angkoru. Východ slunce přivítáme přímo nad Angkor Watem, v ranních paprscích si prohlédneme také Bayon, chrám s kamennými tvářemi Avalokitéšvary. Vychutnáme si neopakovatelnou atmosféru lesního chrámu Ta Phrom a řady dalších ohromujících angkorských památek. Trasu můžeme absolvovat místní rikšou anebo na půjčeném kole.

17. Zamíříme ke vzdálenějším chrámům Banteay Samré a Prasat Phnom Bok. Navštívíme lokalitu Kbal Spean, kde je v korytě řeky vytesáno tisíc pískovcových lingamů. Projdeme se k vodopádu v NP Koulen Mountain. Cestou zpět se zastavíme v jemně zdobeném chrámu Banteay Srei, o kterém se traduje, že jej postavily ženské ruce. Na závěr dne navštívíme muzeum nášlapných min a motýlí farmu.

18. Rozloučíme se s Kambodžou, odletíme zpátky do Thajska a poté do Evropy.

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou dopravu v Thajsku i v Kambodži včetně dopravy po Angkoru a okolí
 • 14x ubytování v hotelích a penzionech
 • 2x ubytování v domorodých příbytcích
 • 14x snídaně
 • 4x oběd
 • 2x večeře
 • vstupné do NP Erawan a Koulen Mountain
 • projížďku po Death Railway
 • jízdu na slonech
 • raftech a bambusových vorech
 • návštěvu vesnic horských kmenů včetně dlouhokrkých Karenů
 • třídenní vstupné do Angkoru
 • projížďka lodí po Tonle Sap
 • průvodce
 • podle potřeb místní průvodce
 • víza
 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku do Bangkoku a zpáteční letenku Bangkok-Siem Reap v ceně od cca 22.000 Kč (včetně tax)
 • vstupné do památkových objektů a muzeí

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

prosinec 2019

     
22.12.2019 18 / 17 31 900 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.