nahrávám...

Za poetikou jihovýchodní Číny

Navigace:
Fotogragie <p>Hliněné stavby tulou v jižním Fujianu</p>
Fotogragie <p>Čajové plantáže "šarlatového roucha" Dahongpao</p>
Fotogragie <p>Stará vesnička Likeng</p>
Fotogragie <p>Taoistické pohoří Sanqingshan</p>
Fotogragie <p>Taoistické pohoří Sanqingshan</p>
Fotogragie Celkový pohled na vesnici Wangkou
Fotogragie Pohled na zastavěné nádvoří větší tulou
Fotogragie Rýžové terasy Lianhe
Fotogragie Starý a nový Xiamen
Fotogragie Vesnička Yangchen
Fotogragie Výhledy v přírodní rezervaci Wuyishan
Fotogragie Xiamen - skvělé mořské plody
Fotogragie Západ slunce na Západním jezeře v Hangzhou
Fotogragie <p>Hliněné stavby tulou v jižním Fujianu</p> Fotogragie <p>Čajové plantáže "šarlatového roucha" Dahongpao</p> Fotogragie <p>Stará vesnička Likeng</p> Fotogragie <p>Taoistické pohoří Sanqingshan</p> Fotogragie <p>Taoistické pohoří Sanqingshan</p> Fotogragie Celkový pohled na vesnici Wangkou Fotogragie Pohled na zastavěné nádvoří větší tulou Fotogragie Rýžové terasy Lianhe Fotogragie Starý a nový Xiamen Fotogragie Vesnička Yangchen Fotogragie Výhledy v přírodní rezervaci Wuyishan Fotogragie Xiamen - skvělé mořské plody Fotogragie Západ slunce na Západním jezeře v Hangzhou
Číslo zájezdu 529902
Doprava Letecky - ČínaLetecky
Lokalita
Čína
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 08.04.2020
Cena od
64 800 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Vydejte se s námi objevovat krásy poetické krajiny jihovýchodní Číny. Nejprve se podíváme do kulturně-historicky významných oblastí Huzhou a Wuyuan, částečně hornatých a historicky chudých regionů, odkud však pocházeli úspěšní kupci, kteří se významně zasloužili o vznik a rozvoj nespočetných vesnic s unikátní nezaměnitelnou architekturou. Seznámíme se také s čínskou čajovou kulturou a místy s ní spjatými, kde ochutnáme nejznámější zelené čaje, wolongy i skalní čaje hor Wuyi. Projdeme se po visutých chodnících posvátných hor, velmi podobných slavným Žlutým horám, a pokocháme se vyhlídkou na jednu z "nejčínštějších" krajin – terasovitá rýžová pole. Přenocujeme v unikátních kruhových stavbách tulou národnostní menšiny Hakka a navštivíme moderní i koloniální přístavní Xiamen, kde ochutnáme některé z místních mořských specialit.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Stravování

snídaně

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Šanghaj–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Xiamen–Šanghaj
 • 3x denní rychlovlak II. třídy na sezení
 • mikrobus / linkové autobusy / MHD
 • 11x hotel ** a 2x jednoduchý hotýlek ve vesničkách
 • 13x čínská snídaně
 • český čínsky hovořící průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

 • čínské vízum – 3300 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 5980 Kč

Program zájezdu

Praha – Šanghaj – Hangzhou (Chang-čou): přílet a následný krátký přejezd rychlovlakem do Hangzhou, nazývaného Číňany "Nebeské město" .
Hangzhou : vesnička Dračí studna a čajové plantáže na Lvím vršku – rodné místo světoznámého zeleného čaje Longjing (Lung-ťing); osmiboká pagoda Šesti harmonií; procházka u Západního jezera s typickou čínskou scenérií mostků a altánků.
Hangzhou – Yangchan (Jang-čchan): dopoledne přejezd rychlovlakem do Huizhou (Chuej-čou) a dále do horské vesničky Yangchan s domy z hlíny a vepřovic – procházka po okolí a jednoduchý nocleh ve vesničce téměř bez turistů.
Yangchan – Likeng (Li-kcheng): přejezd do oblasti Wuyuan (Wu-jüan) s unikátním architektonickým stylem místních vesniček a prohlídky některých z nich – Wangkou (Wang-kchou) krásně položená na soutoku dvou řek a nocleh v jedné z nejpěknějších Likcheng.
Oblast Wuyuan : půldenní pěší výlet po bývalých časem zašlých poštovních stezkách mezi dalšími malebnými vesničkami oblasti.
Likeng – Sanqingshan (San-čching-šan): přejezd do posvátného taoistického "pohoří Tří svatých“ – výjezd lanovkou nad vrcholky hor, krátká odpolední procházka a nocleh v hotelu v horách .
Sanqingshan – Wuyishan (Wu-i-šan): možnost pozorování východu slunce , asi půldenní procházka po vrcholcích hor – z velké části po bezpečných visutých chodnících nad kolmými srázy; sjezd do údolí a přejezd po jednom z úsekú údajně nejkrásnější rychlotratě v Číně do pohoří Wuyishan.
Wuyishan : celodenní procházky pohádkovou krajinou hor Wuyi – výstup na na vrcholek Nebeského putování s výhledem na řeku Devíti zákrut , průchod puklinou Nebeského průzoru mezi skalami, vyhlídka na vrcholek Nefritové dívky .
Wuyishan : čajové zahrady v horách – místo původu jednoho z nejdražších čínských čajů Šarlatové roucho (Dahongpao, Ta-chung-pchao); starobylá vesnička Xiamei (Sia-mej) se zachovalou architekturou dynastií Ming a Qing (Čching).
Wuyishan – Youxi (Jou-si): přejezd do vesničky Lianhe (Lien-che) – odpoledne prohlídka stejnojmenných terasovitých rýžových políček se zastávkami na vyhlídkách a nasávání atmosféry ospalého hornatého venkova; nocleh v Youxi.
Youxi – Xiamen (Sia-men): dopoledne přejezd rychlovlakem do přístavního města Xiamen a přívozem na ostrov Gulangyu (Ku-lang-jü) – prohlídka přímořské koloniální architektury a výstup na 93 m vysokou skálu Slunečního svitu s výhledem na celý ostrov; procházka po rušné pěší zóně končící u Jihočínského moře a možnost večeře ve stylu darů moře .
Xiamen – "tulou" (tchu-lou): přejezd půvabnou krajinou provincie Fujian (Fu-ťien) do oblasti "tulou" – ubytování ve "vesničce" Tianluokeng (Tchien-luo-kcheng) nazývané také "Čtyři jídla a polévka" v tradičním kruhovém obydlí s neopakovatelnou atmosférou.
Oblast tulou – Anxi (An-si): návštěva dalších vesniček – unikátní kruhová sídliště národnostní menšiny Hakka (okolo 3000 v celé oblasti, největší 63 m) a prohlídka domů různých stylů a velikostí ; přejezd do Anxi – oblast jednoho z nejznámějších čajů typu wulong (wu-lung), zvaný Železná bohyně milosrdenství .
Anxi – Xiamen – Praha: návštěva čajového tržiště a procházka po čajových plantážích ; návrat do Xiamenu, transfer na letiště a přelet přes některé větší město zpět do ČR, přílet domů 16. den.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

duben 2020

     
8.4.2020 16 / 15 64 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.